Sanroof açılıp kapanma sorunu

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar merhaba iyi forumlar, 2016 fb7 aracın sanroofu son 1 aydır bir tuhaf korkuyorum açmaya kapanmazsa diye bazense zaten hiç açılmıyor düğmeye basınca tavandan tık tık role sesi geliyor ama hareket yok varmı bir fikriniz bakım dediler elimin girdiği her yeri tüm kızağı temizleyip würth sıvı gres ve silikon spreyi ile yagladim durum yine aynı ya açık kalıyor yada açıldıysa kapanmıyor

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar merhaba iyi forumlar, 2016 fb7 aracın sanroofu son 1 aydır bir tuhaf korkuyorum açmaya kapanmazsa diye bazense zaten hiç açılmıyor düğmeye basınca tavandan tık tık role sesi geliyor ama hareket yok varmı bir fikriniz bakım dediler elimin girdiği her yeri tüm kızağı temizleyip würth sıvı gres ve silikon spreyi ile yagladim durum yine aynı ya açık kalıyor yada açıldıysa kapanmıyor

Öncelikle merhaba sunroof yağlama gres yağıyla yapılması bence iyi değil servislerdeki benim bildiğim özel bir yağ diğer konuya gelirsek sunroof tuşuna basarken elinle hafif yukarı doğru bastır destek ver kilitlenmiş de olabilir oda olmazsa ya sunroof motorundan dır yada elektrik gitmiyordur diye düşünüyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Öncelikle merhaba sunroof yağlama gres yağıyla yapılması bence iyi değil servislerdeki benim bildiğim özel bir yağ diğer konuya gelirsek sunroof tuşuna basarken elinle hafif yukarı doğru bastır destek ver kilitlenmiş de olabilir oda olmazsa ya sunroof motorundan dır yada elektrik gitmiyordur diye düşünüyorum

Öncelikle teşekkür ederim, Özel yağı var ama bulunduğum bulunduğum ilde Ww ve mersedes forumda denk geldim würth hhs2000de olur diye onu bulup yaptım yine takip edeceğim toz kir tutarsa mecbur servisden alacağız yada netten şuan için 500 600 liraya, sorunu çözdüm çok şükür balata sprayi ile temizledim gerek kızağı gerekse kızağın içinde git gel yapan parçayı küçük taş yaprak kalıntısı pas vs hepsi döküldü ardında hhs2000 yaği bol sıkıp aç kapa yaptım baya pislik çıktı sildim tekrarladim birkac kere en sonda würth silikon spray sıktım şimdi kaymak gibi oldu

Aracınız
Civic FB7 2016
YouTube da sunroof resetleme diye bir video görmüştüm. Ön camlar açıkken sunroof tuşuna basıp kontak aç kapa yapıyordu 4 tekrarda düzeliyordu balon bi

Öncelikle teşekkür ederim denedim onu söylendiği gibi sanroof farklı bir moda geçiyor resetliyor yani ama sorunumu çözmemişt.i sorun tekrar yağlama dan önce eski yağı temizlemekmiş

Geri