Civic ES7 Şanzıman geçişleri

2002 civic aracın bakımları şanzıman yağı serviste değişti ama düşük devirde araba kendini öne atıyor ve geçişte kararsız kalıyor sanki ama yüksek devirde benzinde de LPG sarsıntısız.fakat düşük devirde 20-30 km giderken hızlanmaya başlarken araba öne atıyor kendini sebebini bilen varsa yazabilir mi?araç 230 binde şanzıman yağı değişeli 2 gün oldu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
2002 civic aracın bakımları şanzıman yağı serviste değişti ama düşük devirde araba kendini öne atıyor ve geçişte kararsız kalıyor sanki ama yüksek devirde benzinde de LPG sarsıntısız.fakat düşük devirde 20-30 km giderken hızlanmaya başlarken araba öne atıyor kendini sebebini bilen varsa yazabilir mi?araç 230 binde şanzıman yağı değişeli 2 gün oldu

Şanzıman manuel mi otomatık mi

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam sizin aracın şanzımanı tork konvertürlü, cvt değil!

Neden peki atıyor düşük devirde.vites geçişini belli ediyor.yani Manuel’e geçmişiz düşük devirde sonra düzeliyor sorun yok bazen de çok az hissettiriyor?çözemedim acaba bütün civic lerde böyle mi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Neden peki atıyor düşük devirde.vites geçişini belli ediyor.yani Manuel’e geçmişiz düşük devirde sonra düzeliyor sorun yok bazen de çok az hissettiriyor?çözemedim acaba bütün civic lerde böyle mi

Ben manuel kullanıyorum.
> Bir sebebi şu olabilir. Atmosferik motor düşük devirleri pek sevmiyor. Torku az olduğu için bu konuda destek veremiyor.
> 2.000 devir altına ölü aralık denir. Devire göre vites değişim aralıklarına dikkat etmek lazım.
> Araç eski kilometre artmış motor verimide eskisi gibi olmadığı içinde daha hassasiyet gösterebilir.
> Bize Vtec-2 otomatik vites kullananların yorumları lazım!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic ES7 2003
Çözüm bulabildin iz mi
Benim de 2003 otomatik 2.vitesten 3.vitese geçerken anlattığınız gibi öne atlıyor. Yani vites geçişinde devir artıyor 3 bin bazen 4 bin devirde vites atıyor.

Geri