Civic FB7 Sanziman yağ miktarı

Aracınız
Civic FB7 2015
Mrb arkadaslar dun aracimin sanziman yağ ve filtresini degistirdim.
Yag degisimini motor altindaki tipayi acarak bosaltip 3 litre yeni yag eklediler.
Eski yağin miktari sanki 3 litreden fazla gibi geldi bana sizce 3 litreden fazla bosalmasi mumkunmu ?

Aracınız
Civic FB7 2015
Mrb arkadaslar dun aracimin sanziman yağ ve filtresini degistirdim.
Yag degisimini motor altindaki tipayi acarak bosaltip 3 litre yeni yag eklediler.
Eski yağin miktari sanki 3 litreden fazla gibi geldi bana sizce 3 litreden fazla bosalmasi mumkunmu ?
IMG_1423.JPG
Genellikle 3lt yağ boşaltıp 3lt yağ ekliyorlar. Bakım kitapçığındaki gibi şanzıman yağ seviyenizi kontrol edebilirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracınız
Civic FB7 2013
Valla kitapçıkta o şekilde yazılmışama belli bir mesafe gidildikten sonra kontrol edilebilir o zaman.

Öyle ama motor yağını ölçerken aracı kapatıp 3 dk beklemek gerekirken şanzımanda bu sefer kaç dakika rölantide brkletmek mi gerekir tam olarak ölçüm yapılmış olur mu şüpheliyim

Aracınız
Civic FB7 2015
Öyle ama motor yağını ölçerken aracı kapatıp 3 dk beklemek gerekirken şanzımanda bu sefer kaç dakika rölantide brkletmek mi gerekir tam olarak ölçüm yapılmış olur mu şüpheliyim
Bence rölantide çalışmasına gerek yok motor sıcakken durdurulduktan sonra ki süre önemli. Aynı sürede farklı sıcaklıkta yapılan ölçümlerde alt üst sınırdaki yağ çizgisi 1-2 milimetre oynar. Deneme yapamıyorum araç manuel

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam ben bi deneyim dedim radyatör fanı dururken açılmıyor yazın bile
Aynısını bende de oldu, aracı 15 dk. kapalı alanda bekletmemize rağmen fan açmadı ? Bende o haliyle bakıp çıktım :)

Geri