Şanzıman yağı değişimi

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba benim sıkıntım aracım 2010 civic 159 bin km de aracı alalı yaklaşık 1 sene oldu eski sahibine ulaşabilme şansım yok şanzıman yağını kaç km de değiştirdi yada hiç değiştirdi mi bilmiyorum yağı değiştirmeye gerek var mı yok mu anlama şansımız varmı acaba bide ustalar 2 ye bölünmüş durumda kimi şanzıman yağının değişmesine eksilmediği sürece gerek yok derken bir kısmı değişmeli diyor.

Aracınız
Civic FD6 2008
Aracınızın vites geçişlerinden hissedersiniz.
Benim araçta otomatik vites bu arada.
2 den 3 e geçerken zorlanıyormuş gibi geliyordu ve 3 litre honda marka atf şanzıman yağını koydurdum.
Şuan vites geçişleri hiç hissedilmiyor.
Birde 160 bin km olan aracınızın bujilerini ve subap ayarlarınıda kontrol ettirmenizde büyük fayda var.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba benim sıkıntım aracım 2010 civic 159 bin km de aracı alalı yaklaşık 1 sene oldu eski sahibine ulaşabilme şansım yok şanzıman yağını kaç km de değiştirdi yada hiç değiştirdi mi bilmiyorum yağı değiştirmeye gerek var mı yok mu anlama şansımız varmı acaba bide ustalar 2 ye bölünmüş durumda kimi şanzıman yağının değişmesine eksilmediği sürece gerek yok derken bir kısmı değişmeli diyor.
Siz ne kadar km yol yaptınız?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Aracınız otomatik vites mi?

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Vitesin olduğu bölümde yani harflerin olduğu yere elinizi koyduğunuzda sıcaklık fazlaysa ve gaza bastıkça vites geçişlerinde hafif bi sarsıntı gibi oluyorsa otomatik şanzıman yağınızı HONDA ATF veya ENEOS ECO ATF 3 litre alarak yağ değişimini yaptırmalısınız.
Benim 2008 otomatikte öyle olmuştu.
Diğer mesajımdaki NGK iridyum buji değişimi ve Subap ayarı yaptırıp enaz 300 km benzinle tabi aracınız lpg liyse gezdikten sonra lpg ayarını yaptırınca arabaya doyum olmaz :)

Geri