Şanzıman yağı ne kullanmalıyım

Aracınız
Civic FD6 2008
Bencede kesinlikle servisten alın litresi 110 tl. Ama şehir dışına çıkma imkanınız yoksa aracınız tam otomatik ise Castrol Atf Multivehicle kullanbilirsiniz. Servisi arayıp teyit ettirmiştim.

Aracınız
Civic FD6 2011
Şehir dışına çıktığımda almayı düşünüyorum . Dün aracın şanzıman yağ seviyesi çubuğundan beyaz bir kağıda bir kaç damla damlattım rengi hala kırmızı görünüyor yüzde 25 kararmıştır ama motor yağı gibi kaygan değil farklı bir yağ yada özelliğini kaybetmiş olabilir bakalım artık şehir dışına çıktığımda alacağım orjinal olsun tam olsun :)

Aracınız
Civic FD6 2011
Bence orjinal alın, kafanız rahat olsun (y)
hamid bey aracımda geç çalışma sorunu var 1,5 yıllık tüp takılı brc 25 bin km gitti bende tüpün vanasını kapadım borudaki gazıda kullandım ertesi gün çalıştırdığımda rahat çalıştı bugünde rahat çalışırsa diyaframda delinme var diyebilirmiyiz daha 1,5 yıllık tüp ama yoksa ayarları da bozulmuş olabilir mi teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
hamid bey aracımda geç çalışma sorunu var 1,5 yıllık tüp takılı brc 25 bin km gitti bende tüpün vanasını kapadım borudaki gazıda kullandım ertesi gün çalıştırdığımda rahat çalıştı bugünde rahat çalışırsa diyaframda delinme var diyebilirmiyiz daha 1,5 yıllık tüp ama yoksa ayarları da bozulmuş olabilir mi teşekkürler
1,5 yıllık sistemde bunun olmasını ben beklemem açıkçası.
Bence bir LPGcide detaylıca montajı kontrol ettirmeniz lazım, belki takan usta bir bağlantıyı yeterli sıkmadığı için ufakta olsa kaçak vardır ve bu kaçak geç çalışmaya neden olabilir.
Ailedeki FB7 Civic Eco'da bile bağlantı kabloları doğru düzenlenmediği için zaman içinde araç kendi kendine LPGden atmaya başlamıştı, sorun tesisat kaynaklı çıkmıştı.
Ayrıca LPGniz 1.5 yıllık ise BRCnin garantisi devam ediyordur, güvenilir bir BRC servisinde bu durumu dile getirip garanti kapsamında düzeltilmesini talep etmenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2011
1,5 yıllık sistemde bunun olmasını ben beklemem açıkçası.
Bence bir LPGcide detaylıca montajı kontrol ettirmeniz lazım, belki takan usta bir bağlantıyı yeterli sıkmadığı için ufakta olsa kaçak vardır ve bu kaçak geç çalışmaya neden olabilir.
Ailedeki FB7 Civic Eco'da bile bağlantı kabloları doğru düzenlenmediği için zaman içinde araç kendi kendine LPGden atmaya başlamıştı, sorun tesisat kaynaklı çıkmıştı.
Ayrıca LPGniz 1.5 yıllık ise BRCnin garantisi devam ediyordur, güvenilir bir BRC servisinde bu durumu dile getirip garanti kapsamında düzeltilmesini talep etmenizi tavsiye ederim.
Bende açıkçası beklemiyorum lpg den olduğunu biraz diyafram sorunlarını araştırdığımda düşündüm lpg vanasını kapadıktan sonra biraz daha erken çalışmaya başladı diyelim 6 saniyede aldı bazen sabahları lpg vanası açıkken şimdi 4 sn ye diyelim.dediğiniz gibi bir lpg bayisine soracağım aküsüde değişti bujilerde hiç değişmedi ama 50 binden sonra tüp takıldı şuan 77 binde acaba marş motosu bakımı mı yapılmalı diye de düşünüyorum kıy kıy ses de yapmıyor.

Aracınız
Civic FD6 2011
Van bayi iyi saçmalamış.
Ben yedek parça satışı yapmayan bir bayi olduğunu ilk defa duyuyorum.
Eğer şanzıman yağ değişimi acil değilse şehirdışına çıktığınız yerlerdeki Honda bayilerine bir sorun.
Ayrıca daha geçen ay Honda ankara bayileri 480 tl fiyat vermişlerdi, ne ara 550 olmuş :unsure: Bazen bu servisleri anlamak zor.
Eğer kısa vadede şanzıman yağı değiştirmek zorundaysanız ve şehirdışına çıkamıyorsanız n11'de şöyle bir orjinal yağ ilanı var, ben kendime de aldım ama daha deneyemedim, en kötü koşul için alternatif olabilir diye belirtmek istedim.
hamid bey sizde bu adresden mi aldınız yorum sayısı baya az onun için ben genelde çekinirim alışveriş yapmaktan siz ne düşünüyorsunuz ? teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
hamid bey sizde bu adresden mi aldınız yorum sayısı baya az onun için ben genelde çekinirim alışveriş yapmaktan siz ne düşünüyorsunuz ? teşekkürler
Evet bende ordan aldım, zaten orjinal olarak belirtipte tek normal fiyata satan o satıcı.
Hile yapacağını pek düşünmüyorum, bana gelen kutu fazlasıyla orjinaldi, içeriği ile oynamaya da uğraşacağını sanmıyorum çünkü zaten amerikada 10-11 dolara satılan ürünü 100 liraya satıyor, karını fazlasıyla koyuyor.
Ben kuponlarla uyguna geldiğinden aldım, haziran gibi kendi aracımda deneyeceğim, eğer süreniz varsa o zamana kadar bekleyin, yorumuma göre alırsınız :)(y)
Başka bir alternatif olarak Ankara-istanbul gibi yetkili servislerin bulunduğu bir yerde akrabanız yada müsait bir arkadaşınız varsa ondan rica edin, sizin için yetkili servisten 3 lt. şanzıman yağı alsın, size kargoyla göndersin :)

lord38

0
Aracınız
Arkadaşlar 2008 Civic otomatik aracıma şanzıman yağı ne kullanmalıyım orijinal yağla eneos yağ arasında kaldım yardımcı olurmusunuz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhaba
Dün 65bin km olan fd6 aracıma eneos atf 3 litre kendim koydum. Vites geçişlerinde çok az hissedilir şekilde vardı,artık yok
Tavsiye ederim

Geri