Şanzımandan gelen ses (emin olmamakla beraber)

Aracınız
Bence hava filtresinden ya da hava filtresinin kutusunun devamında körük var. O körük yırtılabiliryor. O körükten olabilir. Tekerlerden olsa gaza basınca değil sürekli gelir diye düşünüyorum. Hava filtresi yeni değişmiş olsa bile kalitesizse ya da tam oturmadıysa belki ondan uğultu sesi yapıyordur.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Teker bilyası değil, hava akışı ile ilgili bir yerde açıklık kopukluk var gibi, açık hava filtresi sesi gibi yüklendikçe gelen bir ses, hava filtresi kabı kontrol edilebilir , boğaz kelebeği kısmıda kontrol edilebilir şanzımanla ilgili değil gibi.

Aracınız
Civic FD6 2011
yorumlarınız için teşekkürler hava filtresini kutusunu baktırmakta fayda var o zaman açıkçası şanzımandan olma ihtimali korkutmuştu beni :) Ankara da bu işlerden anlayan önerebileceğiniz bir usta servis var mıdır acaba

Aracınız
Civic FD6 2007
Herkese iyi forumlar, ben Asım Ankara'dan katılıyorum 2011 model fd6 aracım var otomatik, daha öncesinde hep manuel ve Alman aracı kullandım bu araç ilk japon ve otomatiğim. Aracımda şöyle bir problem var daha doğrusu problem mi yoksa normal çalışması mı böyle bilmiyorum, d veya s konumunda araç ilerlerken gaza bastığım da uğultu geliyor ama ayağımı gazdan çekince ses kesiliyor.araçta geri kaçırma ,zor vitese geçme ,vites atarken ses titreme vs gibi hiç bir sorun yok ,hızlanmasında da gözle görülür bir problem yok gibi ama dediğim gibi araç hem d de hemde s modunda hareket halindeyken gaza basınca baya uğultu sesi geliyor , şanzıman yağ değişimini 5 bin km önce yaptırdım , yardımcı olursanız sevinirim öyle ki zaten yol sesi falan,birde bu ses satmayı düşündürüyor
Kardeşim bendede aynı ses var 1 ve 2 viteste kafayı yicm orjinal şanzuman yağını ve şanzumana yağ filitresini değiştirttim servisde yine var ve ustalara soruyorum normal diyor çözüm bulabildinizmi acaba cevabınızı bekliyor olacagım teşekkür ederim.

M2101K7BG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

videoyu attım :)
ses belli oluyor diye umuyorum
Hava filtresi hangi marka kullanılmıştı ve motor kulağı hiç değişti mi?

Aracınız
Civic FD6 2007
Aynen ustam bravo🙂Hava filtresi 2 ay önce man marka kullandım ve aracı alalı 5 ay oldu kulagın değişmedini sannediyorum çünkü bayağ yanaşmıştı.ustamda uzantıyı kesti teşekkür ederimScreenshot_2022-12-07-13-33-42-420_com.miui.gallery.jpg

Son düzenleme:
Geri