şanzımandan gelen tıkırtı

Aracınız
Selam arkadaşlar,

2017 civic hb araçlarımızda biliyorsunuz cvt şanzıman var. son 1 haftadır sabahları aracı çalıştırdıktan sonra d veya s konumuna aldığımda vites kolunun alt tarafından bir trim sesi geliyor. Diğer konumların hiçbirinde değil sadece d ve s konumunda bu ses geliyor.

Hızlandıktan sonra ses kesiliyor ve örneğin 3-5 saat sonra tekrar aracımı çalıştırdığımda aynı ses yok. sadece uzun süre bekledikten sonra yapıyor.

ne bir arıza lambası ne sürüşte bi anormallik yok ancak ileride çıkacak büyük bir sorunun habercisi olabilir diyerekten bi servise göstereceğim.

Var mı bi tahmini olan? Başına benzer bir şey gelen?

Aracınız
Gaza basınca gidiyor ses bende normal giderken cızırtı var banada önden geliyor gibi geldi vitesi düsünmedim hiç

Aracınız
hareket etmeye başlayınca ses gidiyor bende de arkadaşlar.

dün sabah arabayı çalıştırdığımda kulağımı vites topuzuna dayadım alttan baya cızırtı tıkırtı artık adına ne derseniz çok daha yüksek bir şekilde duydum. ayağımı frenden çekip az yürüyünce titreşim azaldığı için olsa gerek ses hemen kesiliyor.

internette aradım yabancı forumlarda 1 kişi yaşamış böyle bir şey, servis sorun yok deyip göndermiş.

en azından kayıtlara girmesi açısından bile götürüp göstereceğim ilk fırsatta.

basit bir sorun olduğunu düşünüyorum araştırmalarım sonrası ancak sonra olur da şanzımanı kucağımıza alırsak honda kullanıcı hatası demesin.

Geri