SATILIK 2017 HONDA CİVİC ECO ELEGANCE BOYASIZ - FABRİKASYON !

Sevgili Doğukan kardeşim...
Satıcı iseniz sessiz, kararlı ve de sabırlı olmanız lazım. Kimse kimsenin malını zorla almaz, kimseye zorla mal satılmaz.

Aracın gayet güzel ve bakımlı. Zaten Civic FC5 diğer tüm civic ler gibi rüştünü ispatlamış ve her daim piyasası olan bir araç.

Ancak acil saticiyim, ev alacağım, FE1 kasa ile takas olur gibi ifadeler ile daha çok 2.el araç ticareti yapan kişi yada kuruluşlar ile muhatap olma yüzden artar.

Satılık mal satılıktır. Kime niye satıldığı nerede kime satılacağı önemli değildir. Satılık yaz bekle.

Karşı tarafa "satmam gerekiyor" imajını verirseniz karşı taraf ta size illaki düşük teklifler ile gelir. Ve canınız sıkılır.

Bak küçük bir örnek vereyim; ama bu örneği sana özel mesaj olarak gönderiyorum.

Sevgili Doğukan kardeşim...
Satıcı iseniz sessiz, kararlı ve de sabırlı olmanız lazım. Kimse kimsenin malını zorla almaz, kimseye zorla mal satılmaz.

Aracın gayet güzel ve bakımlı. Zaten Civic FC5 diğer tüm civic ler gibi rüştünü ispatlamış ve her daim piyasası olan bir araç.

Ancak acil saticiyim, ev alacağım, FE1 kasa ile takas olur gibi ifadeler ile daha çok 2.el araç ticareti yapan kişi yada kuruluşlar ile muhatap olma yüzden artar.

Satılık mal satılıktır. Kime niye satıldığı nerede kime satılacağı önemli değildir. Satılık yaz bekle.

Karşı tarafa "satmam gerekiyor" imajını verirseniz karşı taraf ta size illaki düşük teklifler ile gelir. Ve canınız sıkılır.

Bak küçük bir örnek vereyim; ama bu örneği sana özel mesaj olarak gönderiyorum.
Teşekkür ederim yorumun için.
Türkiye'de ticaret kalitesi berbat durumda..
Gelecek odaklı planlarım için ev almak niyetim , o yüzden olur bir rakam yazdım.
Çok defa 585-590-595 teklifleri aldım, almaya devam da ediyorum. Bu yadsınamaz bir ticaret kalitesizliği zaten. Kibarca reddetmeyi bilmek tek yapılabilecek şey..
Açıklama bölümüne de gereken uyarıyı yazdım. İnsan olan anlayacaktır.. :)
Bu hareketten büyük dersler çıkardım , satıldıktan sonra durum ile alakalı bir yazı hazırlamayı ayrı bir başlık altında düşünüyorum.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar, umarım istediğiniz fiyat bandına satma fırsatı bulursunuz. Bir malın ederini günün koşullarına göre konuşmak gerekiyor, malesef şuan içinde bulunduğumuz ekonomik ortamda hangi ürünün ederi nedir, net bilebilmek mümkün değil. Bir kafeye oturup 2 çay ve poğaçaya ne kadar ödeyeceğimi kestiremiyorum mesela ... Beyin fırtınası yapalım hep beraber:
2017 Eco Elegance : 600 bin ise
2018 Eco Elegance: ?
2019 Eco Elegance: ?
2019 Eco Elegance, makyajlı kasa: ?
2020 Eco Elegance " :?
2021 Eco Elegance" :?

Örnek: 2018 Elegance (BRC) aracımı 151.500' e satıp,2020 Eco Elegance paketi 173.000'e almıştım , o dönem için yüzde 13 fark ödemiştim ve bu değer o dönem için gayet olumlu bulunmuştu. Ama şuan bu değerin çok altında bir yüzde olduğunu düşünüyorum.Dönemsel farklar, duygusal düşünmemize neden olabiliyor. Yeni şehrin size mutluluklar getirmesi temennisiyle...

Ticaret peşinde koşanlar düşünmeli bence hesabını.
Geleceği olmayan planlar için beyin fırtınasını geleceği olmayan insanlar yapar-yapmalı. Hepimiz aklı başında Honda sever insanlarız. 2017 Eco Elegance 50.000 km HATASIZ ve GARANTİLİ ilanlara bakıldığında en ucuz otomobillerden birisinin şuan benimki olduğu farkedilmiştir. :)
Neden ? En başında yazdığım gibi geleceği olan planlar için beyin fırtınası yapmaktayım.
Türkiyemizin hepimize mutluluklar getirmesi dileğiyle...

Son düzenleme:
Merhaba
Nakit araç alan firmalarla değerlendirmeyi denediniz mi?

SM-A325F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhaba
Otoplus'a ön teklif olarak 584.000 vermişti. Vavacars 573.000... Onlar zaten dip rakam olduğu için düşünmedim.
Sattığımız araçlar da genellikle tarih konuşulurdu 1 yıl önceye kadar. Türkiye de ticaret kalitesi artık buna müsade etmiyor.

Piyada yükselmeye başlamış maalesef. Haberim yoktu 602.500 liraya yarına anlaştığım pazarlığı bozmuş durumdayım.
Fiyatı güncellenmiştir...
610.000 TL 1 hafta boyunca geçerlidir.
Foruma özel fiyattır , değerli bir insana gitmesini isterim..
Son FIRSAT !

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2021
Yükseltmekle çok iyi yapmışsınız.

Honda civicler ederinin çok altında gidiyor bugünlerde ve bence çok daha yüksek ücretten satılması gerekiyor.
Servisteki arkadaştan duyduğum 2021 honda civic eco 7000 kmdeki araç 700 bine gitmiş geçen hafta. Sahibindene bakıyorsun yine ilanlar bu şekilde. Ya bu arabanın sıfırı 900 binin üstünde. Tamam eyvallah kasa değiştirdi ama bu kadar altında satmak bence iyi değil.

Maalesef piyasa koşulları bunu gerektiriyor. Matrah düzenelemesi yapacağız diye durumu daha kötü hale getirdiler..
En uygun fiyata zarar etmeyecek şekilde yine satmaya çalışıyorum. Biraz evvel de 605.000 teklif ettiler. Komik ! Geçen hafta olur diyeceğim rakama veremiyorum..
Screenshot_20221127-235315_sahibindencom.jpg

Geri