Seramik kaplama sonrası hk.

Merhaba,
Aracıma bayiden almadan seramik kaplama ve şeffaf kaput filmi çektirdim.
Seramik kaplama yapılalı yaklaşık 1hafta oldu. Aracı teslim alırken bir iki hafta aracı yıkatmamam söylendi fakat araç iş yerim sebebiyle aşırı tozlandı. Bu bir-iki hafta ne içindir? Araç evde ve iş yerinde kapalı otoparkta duruyor, bir-iki haftalık süreye etkisi olur mu?
Konu hakkında bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@b_milli Kaplamanın kürleşmesi yüzeye daha iyi tutunması için olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence 1 hafta yeterli, kaliteli ve ph nötr bir şampuanla kendiniz yıkarsanız bir sorun olmayacaktır (y)
Ayrıca yıkama sonrası hızlı cila tarzı ürünleri de uygularsanız yada cila özelliği mevcut bulunan bir şampuan kullanırsanız seramik kaplamanın ömrünü de oldukça uzatırsınız (y)

Aracınız
Honda CRV
Bence 1 hafta yeterli, kaliteli ve ph nötr bir şampuanla kendiniz yıkarsanız bir sorun olmayacaktır (y)
Ayrıca yıkama sonrası hızlı cila tarzı ürünleri de uygularsanız yada cila özelliği mevcut bulunan bir şampuan kullanırsanız seramik kaplamanın ömrünü de oldukça uzatırsınız (y)

Şöyle bir ekleme yapabilirim uygun görülürse :) seramiğin markası, içeriğine göre destek ürünleri tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Cilalı şampuanlar,hızlı cilalar yapılan seramik uygulamasını perdeleyip kendi varlıklarını gösterecek bu sebepten henüz yeni yapılmışken destek ürünlerine çok ihtiyaç duyulmamalı diye düşünüyorum. Su itişi zayıfladığında alternatiflere başvurulmalı sizinde dediğiniz gibi güvenli ön yıkama ve ph nötr şampuanlarla yıkama en sağlıklı bakım olacaktır :)

zero

0
Bir ekleme de ben yapayım: Seramik kaplama, bildiğim bir çok markada, ilk 6 ay boyunca ilave herhangi bir bakım istemiyor. Sadece yıkama işlemini düzgün devam ettirseniz yeterli. 6 ayın sonunda -mümkünse aynı markanın- cila ürünleri ile cilalanması gerekiyor. Ben o işi ihmal ettim açıkçası (yaklaşık bir yıl oluyor) ama, halen parlaklık devam ediyor. Zannımca ömründen bir miktar yemişimdir. Bu aralar o dediğim cila işlemini yapmayı tasarlıyorum.

Aracınız
Honda CRV
Bir ekleme de ben yapayım: Seramik kaplama, bildiğim bir çok markada, ilk 6 ay boyunca ilave herhangi bir bakım istemiyor. Sadece yıkama işlemini düzgün devam ettirseniz yeterli. 6 ayın sonunda -mümkünse aynı markanın- cila ürünleri ile cilalanması gerekiyor. Ben o işi ihmal ettim açıkçası (yaklaşık bir yıl oluyor) ama, halen parlaklık devam ediyor. Zannımca ömründen bir miktar yemişimdir. Bu aralar o dediğim cila işlemini yapmayı tasarlıyorum.

Bende aynı durumdan bahsetmeye çalıştım hocam fakat her markanın her ürünü maalesef destekte bulunamıyor diye belirtmek istemiştim sizin gibi güzel özet oldu elinize sağlık :)

Geri