Seramik ve boya koruma için yer tavsiyesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Ankara Bora bayinden sıfır bi civic aldım aracı alınca gelen anlaşmalı firmanın yetkilisi Peşin 2000 tl ye seramik kaplama ,boya koruma ,kaput koruma filmi ,motor koruma ,ses izolasyonu ,cam filmi, su itici cam yüzeyi malzemesi yapmayı teklif etti çok bilgim yok ama kabul ettim fiyat kafama ucuz gibi geldi dışarıda daha pahalı diye biliyorum korkularım var ama çok bildiğim bişey değil dediğim gibi anlayan arkadaşlar acilen bi yorum yaparsa iptal edeceğim gerekirse bir iki günüm var iptal etmek için yardımlarınızı bekliyorum
•••

Ces

Özel Üye
Selamlar,
Şimdiden hayırlı olsun.
Bir kaç farklı yerde aynı soruyu sormuşsunuz. Tek yerde sorarsanız cevaplar da daha derli toplu olur.
Forumda bu konunun cevapları var. Özetle memnun olan da olmuş, değmez diyen de var. Fiyat konusu ise çok değişken. Özellikle 2018 içinde 1000küsür liralardan başlamış ve artarak devam etmiş.
Bana fiyat makul geldi, karar sizin.
Bu sırada benim bulduğum bir kaç ilgili başlık aşağıdaki gibidir. Siz de arama yaparak daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.
Keyifli forumlar.

https://www.civictr.com/threads/her...avsiyelerinizi-bekliyorum.248949/#post-250403

https://www.civictr.com/threads/civ...r-hand-made-izolation.828/page-24#post-249237

https://www.civictr.com/threads/seramik-kaplama-ve-koltuk-koruma.9351/page-3#post-179867

https://www.civictr.com/threads/civic-hb-bazi-uygulamalar.7991/#post-7991

Screenshot_2018-12-04-07-22-56.jpg

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar bora bayiinden 2018 Honda Civic aldım çıkışta bayiinin anlaşmalı olduğu kişiler bir paket satmak istediler ve peşin 2000 tl ye verdikleri paket içeriği şudur;
- Seramik Kaplama (Meguiar's, marka olduğunu ifade ettiler telefonda)
- Su İtici Cam Kaplama
- Jant Temizliği ve Jant Koruma
- Kaput Koruyu Film
- Ultra Boya Koruma
- Motor Koruma
- Gövde Altı Ses Yalıtımı
- Cam Filmi (Lumar marka olduğunu söylediler ama göremiyorum iş esnasında)

Kalite ve işçilik çekincelerimden ötürü Ankara'da bu işi iyi yapan DBY Detailing isminde bir firmadan da fiyat aldım. Onların da 2000 tl'ye sunmuş olduğu paket şöyle;
- Seramik Kaplama (Çok kaliteli malzeme kullandıklarını söylüyorlar Nanolex ve Gyeon )
- Jant Seramiği (Farkı var mı bilmiyorum)
- Motor Koruma

- Cam filmi

Sizce hangisi gerçekten çok kararsızım ve yorumlarınızı bekliyorum acilen işin içinden çıkamadım bir türlü firma servise güvenme berbat ederler diyor takılan kaput koruma güzel olmaz vs diyor serviste aracımı uygulamar esnasında canlı olarak göremicem video çekip atabileceklerini söylediler ancak baya bişey yapıyorlar aynı paraya durum bu arayıp iptal etmek yada yaptırmak için fikirlerinizi bekliyorum...

Aracınız
Servis cam filmini dışardan gelen başka birine yaptırdı.servis kaliteli iyice sıkıntı olmaz ama dışarıda sadece bu iş ile uğraşan var ise daha iyi işçilik yapabilirler.

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ces

Özel Üye
Açıkçası bu sayılanlardan sadece cam filmi, kaput koruma ve yalıtım ilgimi çekiyor.
Ama bu iki seçenek arasından birini seçmek durumunda olsam bayiye yaptırırdım.
Sebebi;
1-meguiars
2-lumar
3-ses yalıtımı

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
O kadar çok konu açtınız ki bütün forum öğrendi artık hocam bir mesaj yazın onun üzerinden takip edin her yere konu açmanız uygun değildir bilginize. Bu konu üzerinden takibi yapın lütfen.

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
Fark ettim hocam kimse okumuyor sandım ben yazılanları :D bugün son kararı vereceğin bakalım bekliyorum dinliyorum

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Okuyorlar tabiki de herkes bilmediği şeye yorum yazmıyor doğal olarak. Bir çok konu olması takibi açısından zor olur. Tek bir konu altında topladım. Buradan takip edebilirsiniz.

COR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Açıkçası bu sayılanlardan sadece cam filmi, kaput koruma ve yalıtım ilgimi çekiyor.
Ama bu iki seçenek arasından birini seçmek durumunda olsam bayiye yaptırırdım.
Sebebi;
1-meguiars
2-lumar
3-ses yalıtımı

Hocam burada kafaya takılan şu honda bora, efe bayini kandırmaca yapmak sahte ürün kullanmakla suçladı yüzüme karşı peki kendileri de fatura vs kesmeden aracı görmeme izin vermeden gerçekten bu ürünleri kullandığına ikna edecek insanı saçma geldi bana güvene dayalı böyle işler olmaz adam seramik yapmasa yaptık dese kimse anlayamaz sıfır cilalı araçta seramik var mı yokmu?

Geri