Servis fiyatlarına DUR diyelim!

ywzckr

0

Bu konu ile ilgili devletin blok muafiyeti kanununda gecen durum egerki %30 ve uzeri pazar payina firma sahipse yetkili servislerde bakim hizmetlerini yaptirmak garanti kosullarini bozmamaktadir.
Bosch bayilerinde hizmet yetki belgesi ford markasi icin alinmis durumda tavsiyem bosch cara simdilik bakim yaptirmayin, ankarada olanlar icin altan ozkanin honda ve toyota hizmet kapsaminda 12047 tse yetki belgesi var faturali olarak ve tse belgeli urunler kullandiginiz surece garantiden araciniz cikmaz.
Edevlet uzerinden yetkili servis sorgulama ile sorgulama yapip ilinizdeki hizmet kapsamindan hangi markalara hizmet verdigine bakabilirsiniz.
Ben tse ye basvurdum biz belgeyi veririz garanti isine ticaret bakanligi bakar dedi, cimer uzerinden ticaret bakanligina basvurdum 21 gun sonra 20 aralikta garanti bolumune aktarildi cevap olarak basvurunuz isleme alindi size sonucu bildirilecektir dediler. Hala tam bir cevap gelmedi, Gelince konu acicam bununla ilgili.
Uzgunum ama Cimer bu tarz basvurulara bakmaz cunku secenek sunulmus blok muafiyeti kanunuyla servise gitmek zorunda degilsiniz denilir. Cimer den basvuru yapacak olanlar sert bir mizac kullanmamasi ve isteginizi uygun bir dille anlttiktan sonra arkadas gibi sonuna “gereginin yapilmasini arz ederim” eklemesini tavsiye ederim. Bu platformdan yapilan basvurular duzenlememekte ve silinememekte o yuzden kullandiginiz usluba dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Bence change org, sikayet var gibi firmalar uzerinden basvurulup karsiliginda 10-20 bin imza/basvuru toplayabilirseniz ancak sonuc elde edilebilir. Yada bu basvuruyu medyaya tasirsaniz daha etkili bir sonuc elde edilebilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri