servis parça satıyor mu uyumlu yağ

Aracınız
Civic FC5 2018
merhaba yetkili servisten hava ve yağ filtresi almak istiyorum, biryerde okudum servis dışarıya ürün satmıyoruz demiş var mı böyle bir durum. servis satmazsa servis dışınra orijinal parça nerden bulunabilir?

birde 0-20 w hangi yağı önerirsiniz.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
dışarıya ürün satmayan yetkili servis tüketici kanununa muhalefetten suç işler, şu an bagajımda maltepe mutluhan yetkili servisten bakıma gittiğimde yedek olarak aldığım bir hava filtresi var 175 lira vermiştim faturalı orjinal bakımda kullandıkları filtre yani satıyorlar verdikleri hizmet sebebiyle satmak zorundalar. Servise bu satın alım için serviste taktırma ve işçilik parası vermenize gerek yoktur aldığınız parça ile beraber burada takalım diye ısrar etmezler ve işçilik parası alamazlar. Sadece parçayı perakende olarak size satarlar.

eskiden hyundai ye biniyordum belki onlarca kez hyundai nin çeşitli yetkili servislerine gidip hava ve yağ filtresi, triger kayışı, V kayışı, klima kayışı, cam sıyırıcı fitil vs. vs. yedek parça bölümünden orjinal ve güvenilir olarak kolumun altına sıkıştırıp muhasebeye uğrayıp parasını ödeyip faturasıyla bir güzel alıp çıktım. İşçilik falan ödenmiyor, orada taktırma bakım yaptırma zorunluluğu yok parça alınıp çıkılır.

Bu iş garantisi biten yada yetkili servise işçilik parası vermek istemeyen ama kullandığı otomobili çok iyi tanımış kendi işini kendisi görebilecek bir kullanıcının tercih edebileceği en mükemmel seçenektir, orjinal parçayı servisten alırsınız ve kullanırsınız bir problem çıkartır mı şeklinde gözünüz asla arkada kalmaz, çünki serviste fabrika da o parçayı kullanmaktadır.

bazı yetkili servisler dışarıya parça satmıyoruz diyebilirler bunlar suç işliyorlar.... bu sıkıntılı durum sizin Honda TR müşteri hizmetlerine bir şikayetinize bakar ve sıkıntı yaşar o servis:), veya böyle bir durumda başka bir yetkili servisten de istediğiniz parçaya ulaşabilirsiniz, keşke uzaktan para gönderip kargo ile satın alım yapılabilse ama bu iş için mutlaka yetkili servise gidip yedek parça bölümünün kapısını aşındırmak şase numarası ibraz etmek gerekiyor.

bazı yetkili servislerde parça ve işçilik indirimi olduğu zaman orada bakım yaptırılmazsa işçilik ödenmezse ve sadece indirim yapıldığı söylenen parçalardan alıp çıkarsanız indirim yapmayabiliyorlar, çünki servisler her türlü şekilde müşteriyi çekip yüklü para harcatacak uygulamalar yapabiliyorlar bu kötü.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
1.5 turbo benzinli Civic e Honda engine oil type 2.0 0w-20 den başka yağ doldurulmaz, 1.6 VTEC olan motora ise lpg li yada benzinli fark etmez yine bu yağı kullanabilir yada 0w-20 Eneos kullanabilirsiniz.

Geri