SERVİS PLAKALIĞI

Aracınız
Civic FC5 2019
Sıfırda sadece sıfıra ait bayiye ait bayini adı yazar orginal honda sloganı ile örnek power of dreams sonra bayi adı ikinci ek bayiden alırsan sadece büyük harflerle bayi adı yazar buda kimin sıfır kimin ikinci el aldığını bariz ortaya çıkarır
2012 fb7 aracimi satiliga cikardim biraz acelem vardi tanidik bir galeriye goturduk bian once verelim diye adam arabanin sagina soluna bakti heryerini inceledi ben bir tur atip geleyim dedi yanina binecektim gerek yok tek gideyim dedi tanidik diye guvendim tamm abi olur neyse bu gitti 15 20 dk sonra geldi. Bu arada araba full orjinal hic birsey bulamadi bunun vites topuzu cok orselenmis ben bunu satarken bundan cok fiyat kirarlar dedi. Hadi eyvallah dedim allah gonlune gore versin 2 kati fiyat versen sana yine satmam bu saatten sonra dedim. Sirf bu plakalitan adam ayrim yapacaksa baska kapiya gitsin servis kaydi var bilem neyi var ilk sahibi mi ikinci sahibi mi hersey cikiyor zaten.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Haklısınız, 15 yaşında boyasız araba arayan adamla aynı mantık bu.
Hocam genelleme olarak diyorum genelde belirttiğim gibi sıfır araçlar plakalıktan tanınıyor . Özellikle kimse yapmaz zaten gidipte almaz ben sana normal olanı anlatıyorum

Ben de bu normal dediğiniz şeyi daha önce hiç duymadığım ve mantıksız geldiği için anla(ya) mıyorum. Sözüm size değil, bahsettiğiniz duruma. Saygı ve selamlar...

Aracınız
Ben 2 adet pleksi plakalığa oğullarımın ismini yazdırıp 100 tl verdim.
Kişiye özel olduğu için zaten verilmez ki plastik bayi plakalığına alırken bakanında amacı ne ki?

Plakalığı söküp plakanın kendi siyah çerçevesini silip app gibi yapıp silikonla direk yapıştırma modasından nereye gelmişiz

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Sıfırda sadece sıfıra ait bayiye ait bayini adı yazar orginal honda sloganı ile örnek power of dreams sonra bayi adı ikinci ek bayiden alırsan sadece büyük harflerle bayi adı yazar buda kimin sıfır kimin ikinci el aldığını bariz ortaya çıkarır

honda.jpg

hocam söylediğiniz şey bana ilginç geldi ve kendi aracımda plakalığa baktım... benim araçta dediğiniz şeyler var yalnız bu verilen plakalık konya'dan verilmiş. benim aracım ise sıfır çıkışı başka bir il. söylediğiniz mantıkla "toros" yazmaması lazımdı ( konya'nın bayisi). o ilk - sıfır - alınan bayinin adının yazması lazımdı.

yani söylediğiniz - yanlış anlamayın- şehir efsanesi gibi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ekli dosyayı görüntüle 260070

hocam söylediğiniz şey bana ilginç geldi ve kendi aracımda plakalığa baktım... benim araçta dediğiniz şeyler var yalnız bu verilen plakalık konya'dan verilmiş. benim aracım ise sıfır çıkışı başka bir il. söylediğiniz mantıkla "toros" yazmaması lazımdı ( konya'nın bayisi). o ilk - sıfır - alınan bayinin adının yazması lazımdı.

Hocam ben de İstanbul Ataşehir Damla’dan almıştım aracı Damla yazıyordu sonra Konya’da 1000 km bakımına götürdüm orda değiştirmişler plakalığı normalde aracın yanındaydım içeri çekerken değildim o esnada kaşla göz arasında değiştirmişler günler sonra farkına varmıştım :) yani servise götürdüyseniz servis kendi plakalığını takıyor

Executive Eco 19

Aracınız
Civic FC5 2019
Ekli dosyayı görüntüle 260070

hocam yıpramışssa otomatik değiştirmiştir servis benim anlatmaya çalıştığım konu bayiden ikinci el araba al birde aynı bayiden sıfır al ikisinin plakalığı farklı demek istediğim o ve net birşey ben yoksa bu konulara takılmam olanı söylüyorum

kayhanbozkus

0
Yönetici
Tamam da bu anlattiginiz seyi kac kisi biliyor ? Satarken yada alirken avantaji nedir ? Trafikte size faydasi nedir ? Gereksiz bir durum bence ve bunun icin arayisa girmekte bir o kadar gereksiz. Aman fazla dillendirmeyin bayiiler bunlari da parayla satmaya baslar.
hocam yıpramışssa otomatik değiştirmiştir servis benim anlatmaya çalıştığım konu bayiden ikinci el araba al birde aynı bayiden sıfır al ikisinin plakalığı farklı demek istediğim o ve net birşey ben yoksa bu konulara takılmam olanı söylüyorum

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Eskiden ortada kocaman bayi adı yazardı, kenarda da bayinin numarası yazardı.

2018 den beri Honda dahil olmak üzere çoğu marka bu olaya standart getirdi.

Bu yeni plakalıkta solda kırmızı Honda yazısı, ortada The Power of Dreams, sağda ise bayinin adı yazıyor.

Bir araçta kocaman bayi adı yazan eski tip plakalık varsa bu ikinci el diye birşey yok.

Eski tip plakalık varsa 2018 öncesinden beri değişmemiş demek ki.

Elden ele geçmiş 20. Sahibinin ilana koyduğu FD6 kasada bile yeni tip plakalık görebilirsiniz :))

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Geri