Civic FC5 Ses yalıtımı - mersin

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Ses seviyesi düşük bir lastik ile çok daha medeni bir hale gelebilir.
FC5 aracımda 215/55/16 ebatları üzerinde Goodyear Efficient Grip Performance lastik takımı kullanmaktayım FE kasaya göre çok daha sessiz bir seviyede olduğunu gözlemledim.
Yinede söylüyorum sadece medeni bir hale gelebilir bir Vw Golf kadar sessiz olmasını beklemeyiniz.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Doğukan arkadaşa katılıyorum, civicler fabrikasyon lastikleri yol tutuşu güzel ancak ses konusunda en yüksek db ye sahip lastikleri kullanıyorlar yaklaşık 71db bu lastiklerin 67db lik olanları alıp takarsanız yol sesi hissedilir derecede azalıyor, 120-130 da yanlardan gelen rüzgar sesi bir kullanıcının tabiri ile yan aynalara çarpan rüzgardan kaynaklandığını belirtiyor yolda giderken aynaları katladığında sesin azaldığını bir video ile belirtmiş bu durumda nasıl bir işlem yapılabilir bilemiyorum ancak ayna kapakları değiştirilerek rüzgar delici şeklide bir kapak kullanılabilir onun dışında çok bişey diyemeyeceğim.

Ad Soyad
muaffak saygılı
Aracınız
Civic FC5 2021
İyi bir yalıtım için 7-8 bin tl bütçe ayırmanız lazım. Diğer türlü davlumbaz içi pütür, köpük, kapı içlerine ucuz sünger vs yaptırmayı düşünüyorsanız hiçbir faydası olmaz.
Bu iş için özel titreşim ve izolasyon malzemeleri mevcut. Ctk, focal vs gibi.
mersinde yapan yer var mı?

Geri