Sibop kapağı

Selamlar. Eski kırmızı metal sibop kapaklarımın 3ü çalınınca yenisini aldım. Fakat o bir tanesinin neden çalınamadığını sökmeye çalıştığımda anladım. Zira sökülmüyor. Penseyle denedim olmuyor. Çift penseyle denedim. Biriyle sibobu tutturup diğeriyle kapağı çeviriyorum nafile. Sibop lastikten kopacak yine sökülmüyor. Hadi kalsın dicem ama yolda lastik inse patlasa tamir spreyi olsun pompa olsun işe yaramayacak. Asıl sorun şu. Basınç sensörlü sipob olduğunu biliyorum. İnternette bazı marka ların bulunamadığını bulunsada pejo gibi 250 li gibi rakamlardan bahsediyorlar. Nedir ne değildir. Lastikçiye gidip söktürmeye çalışsam sibobu koparırsa masraf çıkarmı. Varmı tecrübesi olan. Saygılarla.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=16]teachers71[/MENTION]

Sinan hocam, lastik basınç sistemi sibopa bağlı çalışmıyor için rahat olsun.
Sistem lastiklerin devir sayısını sayarak işliyor, patlayan lastikte devir sayısında düşme olduğu için ikaz veriyor.

Teşekkürler turgut hocam. Rahatladım. Yinede bi lastikçide uğraşalım ki sibop koparsa ki büyük ihtimal kopacak tamir etme şansımız olsun. Ben böyle sıkışan sibop kapağı görmedim. Kaynak yapmışçasına çıkmıyor meret. :(

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Teşekkürler turgut hocam. Rahatladım. Yinede bi lastikçide uğraşalım ki sibop koparsa ki büyük ihtimal kopacak tamir etme şansımız olsun. Ben böyle sıkışan sibop kapağı görmedim. Kaynak yapmışçasına çıkmıyor meret. :(

Hocam takarken diş kaptırmış olmayasın, normalde bu kadar zorlamaması lazım.

Geri