Sıfır Aracım Dolu Hasarı Oldu Ne yapmalıyım ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Dostlar, Merhaba
2020 haziranda Sıfır aldığım aracım,

Malumunuz 22 Mart 2021 Tarihinde ANKARA' ya dolu yağdı Aracım doluya maruz kaldı.
Kasko şirketimi(EUREKO) aradım Mini onarım karşılanır 8 adet e kadar dedi.
Bende Anlaşmalı olan RS AUTO ya gittim Dediler ki Dolu hasarı mini onarıma girmez.
-Sigorta şirketinin söylediğini söyledim ve kendi dikkatimi çeken bir kaç büyük göçük var mini onarımla sadece onları yapın zaten 8 i karşılıyor kasko dedim. "YAPMAYIZ BİR TARAFI DÜZELTİRSEK DİĞER TARAF KALKAR GİBİ ŞEYLER SÖYLEDİLER."
-Bende Tamam Mini onarımı kullanın sadece kaput ve bagaj kapağını yapın üzerini ben nakit vereyim dedim. ÜZERİNE 2250 ₺ istediler.

-Komple kaskodan yaparsam Cebimden para çıkmayacak ama yaklaşık 5000 ₺ Hasar işleyecek ve hasarsızlık indirimim olmayacak.

Sizce Ne yapayım Kaskoyu bozayım mı ? Yoksa 2250 ₺ vereyim mi ? (1000 ₺ İstese yaptıracaktım.)
Başka Serviste daha ucuza yaptırabilir miyim ?

Cevaplar için Şimdiden çok teşekkürler.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar yapılan dolu hasarını experler görebilir mi. Bugün başka bir iş için başka ustaya gittim. Ben göremiyorum göçüğü ama o hemen dedi araban doluda mı kaldı diye. Satarken çok değer kaybı yaşatırmı dolu hasarı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar yapılan dolu hasarını experler görebilir mi. Bugün başka bir iş için başka ustaya gittim. Ben göremiyorum göçüğü ama o hemen dedi araban doluda mı kaldı diye. Satarken çok değer kaybı yaşatırmı dolu hasarı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çok iyi yapılsa bile düzeltme için açılan iç delikler, kaput delikleri vs.. gibi şeylerden rahatlıkla bilinir.

Yani kaportadaki yüzeyden değilde arka planda kullanılan o çubukların sokulduğu delik ve yerleden rahatlılla işi bilen birisi bilir. Mesela kendi aracımın arka çamurluk teker kısmı için iç davlumbaz kısmından matkapla delik açılarak çubuk sokmak suretiyle hasarlı kısma ancak ulaşılabilmişti.

Değer kaybı miktarı ile ilgili bilemem fakat dolu hasarlı olarak geçecektir araç.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri