Silecek ve fren sesi

Aracınız
Arkadaşlar aracım 11000 km de ilk kışı silecekler devamlı ses yapıyor. Kis basinda da ses yapiyordu pislik birikmistir diye temizledim ama cozum olmadı. Sanki ömrünü erken tüketti gibi. Silecek sorunlu olabilir mi servise göstermeli miyim?

Ayrıca istanbulda oturuyorum malum havalar biraz soğudu.araci ilk calistirip hareket edip frene bastigimda ses geliyor belli süre kullandıktan sonra geçiyor.sanirim soguk havadan yine de bunu yaşayan var mı danışmak istedim.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar aracım 11000 km de ilk kışı silecekler devamlı ses yapıyor. Kis basinda da ses yapiyordu pislik birikmistir diye temizledim ama cozum olmadı. Sanki ömrünü erken tüketti gibi. Silecek sorunlu olabilir mi servise göstermeli miyim?

Ayrıca istanbulda oturuyorum malum havalar biraz soğudu.araci ilk calistirip hareket edip frene bastigimda ses geliyor belli süre kullandıktan sonra geçiyor.sanirim soguk havadan yine de bunu yaşayan var mı danışmak istedim.SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Silecekler normalden az gidiyor benimkiler de çok ses yapıyor ve silmiyordu. İçindeki lastiği çıkarıp ters çevirerek taktım gayet güzel oldu denebilirsiniz hem iyi siliyor hem ses kesildi.
Silecek 1.jpgSilecek 2.jpgSilecek 1.jpgSilecek 2.jpg
Balata da toz pislik vs girince yağmur çamurda iyice ses yapıyor balatanın kullanıma bağlı bitme durumuna göre de ses çıkabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Balatalar için ekleme yapayım. Benim tecrübem yağmurlu havalarda diske çamurlu su damlacıkları geliyor. Başlangıçta ses yapmasının sebebi o olabilir. Her frende disk temizlendikce ses azalıyor. Sonra sesi kesiyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Silecekler normalden az gidiyor benimkiler de çok ses yapıyor ve silmiyordu. İçindeki lastiği çıkarıp ters çevirerek taktım gayet güzel oldu denebilirsiniz hem iyi siliyor hem ses kesildi.
Ekli dosyayı görüntüle 249722Ekli dosyayı görüntüle 249723Ekli dosyayı görüntüle 249722Ekli dosyayı görüntüle 249723
Balata da toz pislik vs girince yağmur çamurda iyice ses yapıyor balatanın kullanıma bağlı bitme durumuna göre de ses çıkabilir.
Sileceği dediginiz gibi deneyeceğim sonucu ben de yazarım.tesekkurler

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

ywzckr

0
Ekli dosyayı görüntüle 249722Ekli dosyayı görüntüle 249723Ekli dosyayı görüntüle 249722Ekli dosyayı görüntüle 249723
Ters cevirirken ozel bir islem varmi yoksa direk cikarip ters cevirsek yeterli mi hocam? Tel filan takmiyoruz dimi eski sistemlerdeki gibi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yok hocam içindeki yumuşak plastiği çekip çıkarın ters çevirip geri takın bu kadar ben çok memnunum 1 ay oldu ses çıkmıyor.
Ters cevirirken ozel bir islem varmi yoksa direk cikarip ters cevirsek yeterli mi hocam? Tel filan takmiyoruz dimi eski sistemlerdeki gibi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri