Civic FD6 silkeleme

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba. 2010 premium aracımda sadece ikinci vitesden üçe geçerken bir vuruntu oluyor. Ve kulakçıklardan değiştirirken yapmıyor. Araç henüz 82 bin kmde. Şanzıman yağı ve süzgeci yaklaşık 7bin km önce değişti. Sübap ve vtec ayarı, gaz temizliği 2 bin km önce yapıldı. Araç lpgli bu sorunu yaşayan çözen arkadaşlar var mıdır acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba. 2010 premium aracımda sadece ikinci vitesden üçe geçerken bir vuruntu oluyor. Ve kulakçıklardan değiştirirken yapmıyor. Araç henüz 82 bin kmde. Şanzıman yağı ve süzgeci yaklaşık 7bin km önce değişti. Sübap ve vtec ayarı, gaz temizliği 2 bin km önce yapıldı. Araç lpgli bu sorunu yaşayan çözen arkadaşlar var mıdır acaba?

Sorun benzinde de mi aynen devam ediyor?

Aracınız
Civic FD6 2010
Sorun benzinde de mi aynen devam ediyor?

Hocam yaklaşık 100 km kadar şehir içi uzun yol benzinde de kullandım. Benzinde sorun yok. Ama bu vtec teklemesi olarak bahsedilen teklemeden bahsetmiyorum. Ondan daha düşük hızlarda ve daha sarsıntılı oluyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam yaklaşık 100 km kadar şehir içi uzun yol benzinde de kullandım. Benzinde sorun yok. Ama bu vtec teklemesi olarak bahsedilen teklemeden bahsetmiyorum. Ondan daha düşük hızlarda ve daha sarsıntılı oluyor.

Bu vites geçişi sırasında devir kaç binde oluyor?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
1500 hocam sakin kullanımda oluyor devirli vites değiştirmede sıkıntı yok

Aslında 1500 devir vites yükseltmek için çok düşük bir değer, şanzımana yeterli güç motor tarafından verilemediği içinde bu sarsıntı olabilir bence.

Geri