Civic FD6 silkeleme

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba. 2010 premium aracımda sadece ikinci vitesden üçe geçerken bir vuruntu oluyor. Ve kulakçıklardan değiştirirken yapmıyor. Araç henüz 82 bin kmde. Şanzıman yağı ve süzgeci yaklaşık 7bin km önce değişti. Sübap ve vtec ayarı, gaz temizliği 2 bin km önce yapıldı. Araç lpgli bu sorunu yaşayan çözen arkadaşlar var mıdır acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
VTEC ayarı diye bir sey yok VTEC kam mili dir ıhtyac halınde kayar uzun tırnagını vurur sakin kullanımda kayar yıne kısa tırnagını vurur buda pistonların 8 veya 16 valf calısmasını denetler.. Ayarı tamamen gaz pedalı basınc tır...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bu silkeleme durumuna aracı ilk kullanmaya başladığımda daha çok düşüyordum. İlk otomatik araç kullanımımdı, birazda benden kaynaklı bir durum düye düşündüm. Çünkü ben gaza bastıkça araç vtes yükseltmeye geçiyor , ben gazdan ayağımı çekince ya da sabit tutmaya başlayınca araç tekrar vites küçültüyordu. Zamanla alıştım artık eskisi kadar yapmıyor çünkü biliyorum ne zaman silkeleme yapacak. Bunlara ek olara vtec çalışması da var bu da ayrı etken.

Aslında bu duruma silkeleme demek Coralla otomatik vites izlenimim sonrası haksızlık olur, buna aracın anlık çok kısasüre içinde gaz kesmesi diyebilirim. (sadece şöför hisseder)

Aracınız
VTEC ayarı diye bir sey yok VTEC kam mili dir ıhtyac halınde kayar uzun tırnagını vurur sakin kullanımda kayar yıne kısa tırnagını vurur buda pistonların 8 veya 16 valf calısmasını denetler.. Ayarı tamamen gaz pedalı basınc tır...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bütün vtec'ler sürekli 16 subap çalışır. Vtec ile subapların açık kalacağı süre ayarlanır. Kısaca mantığı dereceli eksantrik takmış gibi olur vtec açtığında ;)

Geri