Civic FB7 Soğuk havada motordan gelen şakırtı sesi ve rolantide devrin birin üzerinde olması.

Aracınız
Civic FB7 2014
Aracı ilk calistirdigimda motordan şıkırti sesi geldi devir saati 1 in üzerindeydi. Motor isindiktan sonra şıkırti sesi kesilse devir saati de yine birin altına indi herşey normal döndü. Subap ayarını 5 ay önce yaptırdım. Hava sıcaktı şimdi hava soğuk . Subap ayarından şüpheleniyorum. Sizce neden olabilir?

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2014
> Havalar soğuk olduğu için ilk çalıştırmada beyin zengin karışım sağlıyarak 1.500 devirde başlatır. Isınınca normal konuma gelir. Bu bir problem değil.
> Subap ayarı soğuk motorda yapılır. Yazın tam soğumamış motorda ayar yapılmış ise soğukta bu subaplar biraz daha kendini çeker boşluk artar haliyle seste artar. Isınınca genleşir normal ölçüsüne gelir. Böylelikle seste gitmiş olur.
> Yazın subap ayarı için kışa göre daha uzun beklenir. Pervane vs. koyanlar olur. Akşam bırakıp sabah yapmak ise daha garantili iştir. Üstüne birde yanlış ölçü ile yaparsa iyice uğraştırır.
> Söylediğiniz bulgulara göre bunlar aklıma geliyor. Aracınızın başka yerinde birşey varmıdır bilemem.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Teşekkür ederim. Araç serviste 3 gün kalmıştı. Malum kronik problem olan arka cam okullarındaki boya kalkmasından. Yetkili servis olduğundan ölçüyü yanlış yapacaklarını dusunmuyorum. Bu sabah aracı tekrar kontrol ettim. Belki sesin ben daha önce farkına varamadım bilmiyorum ama LPG enjeksiyonundan geliyor ve ben normal olarak düşünüyorum . Benzindeyken yapmiyor. YoutubtanBirkaç Civic motoru dinledim bir fark pek göremedim. İlginiz icin Tekrar teşekkür ederim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Teşekkür ederim. Araç serviste 3 gün kalmıştı. Malum kronik problem olan arka cam okullarındaki boya kalkmasından. Yetkili servis olduğundan ölçüyü yanlış yapacaklarını dusunmuyorum. Bu sabah aracı tekrar kontrol ettim. Belki sesin ben daha önce farkına varamadım bilmiyorum ama LPG enjeksiyonundan geliyor ve ben normal olarak düşünüyorum . Benzindeyken yapmiyor. YoutubtanBirkaç Civic motoru dinledim bir fark pek göremedim. İlginiz icin Tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim. Benzinde yapmaması şu fikri veriyor. Kışın lpg enjektörleri sabah ilk çalıştırmada daha araç benzinde iken lpg beyni enjektörleri otomatik çalıştırıp yağlanmasını sağlar. Eğer bu ses ise normal. Ben bunu lpg ustama sormuştum kışın ses geliyor dedim. Bunu söylemişti. Bende kaputu açıp enjektörleri iyice dinledim aynen tıkır tıkır ses yapıyordu. Isınınca geçiyordu.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Aracı ilk calistirdigimda motordan şıkırti sesi geldi devir saati 1 in üzerindeydi. Motor isindiktan sonra şıkırti sesi kesilse devir saati de yine birin altına indi herşey normal döndü. Subap ayarını 5 ay önce yaptırdım. Hava sıcaktı şimdi hava soğuk . Subap ayarından şüpheleniyorum. Sizce neden olabilir?

Aynı durum ben de var. Soğuk motor da ilk çalıştırmada 1-2 dakika şıkır şıkır ses geliyor. Subap ayarını 2 bin km önce yaptırdım. Akşamdan bıraktım, sabah ayarı yaptılar. Değerleri de teyit ettirdim. Durumu anlamadım cidden?

Aracınız
Civic FB7 2012
Aynı durum ben de var. Soğuk motor da ilk çalıştırmada 1-2 dakika şıkır şıkır ses geliyor. Subap ayarını 2 bin km önce yaptırdım. Akşamdan bıraktım, sabah ayarı yaptılar. Değerleri de teyit ettirdim. Durumu anlamadım cidden?
Özellikle dururken değil de hareket halindeyken geliyor ses. Sanki balata sürtme sesi gibi. Bunu nasıl tespit edebilirim sizce?

Geri