Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
2 gün önce bir tanıdığım için Eco Elegance sorduğumuzda İstanbul Honda Park Aralık son hafta 1 tane aracın geleceğini ve fiyatının 245.000 tl olduğunu söyledi.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çok iyi fiyat. Yılbaşından sonra 2021 modeller gelince bu fiyatlar hayal olacak.

akif

0
Aracınız
Az önce reklam da denk geldim Hyundai i20 1.0 t-gdi dct elite paketin 228 bin tl elite plus paketin 280 bin tl olduğu yerde 245 bin tl eco elegance civic resmen bedava. Fiyatlar komple düşse ucuza güzel arabalar alsak çok güzel olacak ama mevcut arabalarımızın fiyatı neredeyse b sınıfı araçlarla aynı fiyata düşmüş. Bu durum ev almak için arabasına satmak zorunda kalanlar ya da başka bir model araç almak için aracını satmak isteyenler adına çok kötü bir dönem. Honda Türkiye'nin 270-280 bin tl'ye eco elegance civic'leri satıp 15 gün sonra aracın fiyatını 245'e düşürmesiyle Honda hayal kırıklığına uğrattı açıkçası. Yanlış anlaşılmasın araçlarımızı 100'e alıp 200'e satalım anlamında söylemiyorum ancak kendi sınıfındaki her model kadar fiyat artışı ya da gerilemesi olsaydı kimse mağdur olmazdı. Kendi adıma Honda Türkiye'nin bu aksesuar-fiyat politikasından rahatsız oldum açıkçası.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Az önce reklam da denk geldim Hyundai i20 1.0 t-gdi dct elite paketin 228 bin tl elite plus paketin 280 bin tl olduğu yerde 245 bin tl eco elegance civic resmen bedava. Fiyatlar komple düşse ucuza güzel arabalar alsak çok güzel olacak ama mevcut arabalarımızın fiyatı neredeyse b sınıfı araçlarla aynı fiyata düşmüş. Bu durum ev almak için arabasına satmak zorunda kalanlar ya da başka bir model araç almak için aracını satmak isteyenler adına çok kötü bir dönem. Honda Türkiye'nin 270-280 bin tl'ye eco elegance civic'leri satıp 15 gün sonra aracın fiyatını 245'e düşürmesiyle Honda hayal kırıklığına uğrattı açıkçası. Yanlış anlaşılmasın araçlarımızı 100'e alıp 200'e satalım anlamında söylemiyorum ancak kendi sınıfındaki her model kadar fiyat artışı ya da gerilemesi olsaydı kimse mağdur olmazdı. Kendi adıma Honda Türkiye'nin bu aksesuar-fiyat politikasından rahatsız oldum açıkçası.

228bin fiyatı ile i20 bence ölü doğdu, aynı hatayı Focus’ta da yaptılar ve yeni Focus’u önceki kasalara göre çok çok daha az görüyoruz.
Şu anda piyasada gözlemlediğim özel tercihler haricinde 200bin üstüne araç alma imkanı olan ve Alman fanatikliği olmayan herkes ya Corolla’ya, yada Civic’e yöneliyor.
Mesela yakın zamanda octavia çıktı ve birçok farklı forumda 290bine octavia alacağıma 250bine Civic alırım, octavia’nın civic’ten 40-50bin fazla edecek üstün hiçbir özelliği yok diyen çok fazla kullanıcı var.

akif

0
Aracınız
228bin fiyatı ile i20 bence ölü doğdu, aynı hatayı Focus’ta da yaptılar ve yeni Focus’u önceki kasalara göre çok çok daha az görüyoruz.
Şu anda piyasada gözlemlediğim özel tercihler haricinde 200bin üstüne araç alma imkanı olan ve Alman fanatikliği olmayan herkes ya Corolla’ya, yada Civic’e yöneliyor.
Mesela yakın zamanda octavia çıktı ve birçok farklı forumda 290bine octavia alacağıma 250bine Civic alırım, octavia’nın civic’ten 40-50bin fazla edecek üstün hiçbir özelliği yok diyen çok fazla kullanıcı var.
Yeni i20 Türkiye'de üretilecekti yanlış hatırlamıyorsam. Hem yerli üretim olup hemde böyle yüksek fiyat olması enteresan hocam. Yeni octavia'yı çok beğendim ama dediğiniz gibi alacak olsam 300 bine octavia almam 2.el temiz insignia ya da passat alırım. Focus 4 zaten en az satan focus serisi oldu sanırım, filo araçları ortada hep. Honda'nın ayıbı civic'i bir anda kara borsa yaparak fiyatı 280 binlere çıkarıp sonra 245 binlere geri indirmesi. İnşallah yılbaşından sonra sınıf ortalamasına çekerler fiyatları.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar donanımhaber’de ÖTV oranlarının değişeceğine dair bir iddia gezmekte, hatta Civic üzerinden hesaplayıp şu şekilde bir vergi güncellemesi olacağı iddia ediliyor, metnin resmini aşağıya ekledim,

20B0051C-D003-4C45-AC5E-B60535EFA347.jpeg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni i20 Türkiye'de üretilecekti yanlış hatırlamıyorsam. Hem yerli üretim olup hemde böyle yüksek fiyat olması enteresan hocam. Yeni octavia'yı çok beğendim ama dediğiniz gibi alacak olsam 300 bine octavia almam 2.el temiz insignia ya da passat alırım. Focus 4 zaten en az satan focus serisi oldu sanırım, filo araçları ortada hep. Honda'nın ayıbı civic'i bir anda kara borsa yaparak fiyatı 280 binlere çıkarıp sonra 245 binlere geri indirmesi. İnşallah yılbaşından sonra sınıf ortalamasına çekerler fiyatları.

Karaborsa olayı otomotiv sektörünün ne kadar etik açıdan çöküntüde olduğunu canlı canlı görmemizi sağladı.
Günümizde bu kadar e-ticaretin geliştiği ortamda artık bayilerin kalkması ve Tesla gibi direk distribitörün online sistem üzerinden kendi bayileri ve teslimat noktaları ile araç satışlarına geçmeleri gerektiğini düşünüyorum, bu sayede plaza kiraları ve bayi paylarını da müşteri olarak üstlenmek zorunda kalmayız, ancak bunun da kısa vadede uygulanabilirliği düşük.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Vahit bey bence hiç pişman olmayın. Sizin aracınız çok güzel. Hem sıfır, hem makyajlı. Çoğu kişinin hayalini kurup ulaşamadığı bir arabaya sahipsiniz. Maşallah diyeyim. Bir de iyi yönünden bakın. Kumandanın pili biterse diye bir derdiniz yok. Deri koltuklar yıpranırsa diye bir korkunuz yok.

Mesela ben FB7 kullanıyorum, en iyisi bu diyorum. FC5'lerin kafamı karıştırmasına izin vermiyorum. Kara düzen otomatik vites, arıza riski çok az diyorum ve mutlu oluyorum. Elimdekiyle mutlu olmazsam ne sürmekten zevk alırım, ne de ona bakmaktan.

Kayınbiraderin Doblo'su var. Sorsan dünyanın en iyi arabası. Öyle bir anlatıyor ki, biz dinlemekten yoruluyoruz. Adam Doblo'ya aşık. Karısı bile kıskanıyor. Yarın öbür gün başka bir arabaya sahip alsa, ona da aşık olur. Aslında olay şu; elindeki herşeyi en iyisi olarak görüyor, buna inanıyor, çok seviyor ve bu şekilde mutlu oluyor.

Yine bir tanıdığım inşaat mühendisi ve maddi durumu çok iyi. Geçmiş zaman sıfır araç alırken Broadway yerine Spring aldı. Niye dedim. "Kapılar merkezi kilitlenirse içeride mahsur kalmayayım. Denize uçarsam arka camdan çıkabileyim" diye cevap vermişti. O arabayı sürerken öyle bir mutluydu ki anlatamam :)

Sahip olduklarımızla mutlu olmalıyız. Yoksa hayat yaşanmaz hale dönüşür.
en kötü otomobiller bile iyi sürücülerle harika sonuçlar ortaya çıkartır derler, gerçi onu motorsporlarında söylüyorlar ancak bu gündelik hayatta binek otomobillerde de geçerli birşey.

Nejat Alp in arkadaşım şarkısındaki gibi, "sevdiklerimizin kıymetini bilmeliyiz. Onları kaybettiğimizde ne kadar çok sevdiğimizi söyleyecek şansımız olmayabilir"

sırf nefsine hakim olamayıp bütün bütçesini zorlayıp eski sorunsuz emektarını ciddi bir sebep olmaksızın satıp sonrasında pahada son limitiyle bir araba alıp sonrasında eski arabasını arayanlardan olmamak lazım.

Otomobilde aranması gereken dikkat edilmesi gereken şeyler dört tekerleğin yere iyi basması, yolda bırakmadan motorun çekip götürmesi, frene basınca güzelce durabilmesi,

multimedyadır iç donanımıdır bunlar sonradan kolayca ilave edilebilen eksikliği de çok rahatsız etmeyen hayatı tehdit etmeyen şeyler:).

ben Civic tercih ettiğimde beğendiğim modelin manuel viteslisi yoktu, otomatik vites şehir içi dur kalk dur kalk tabi rahat geldi ama bir süre sonra manuel vites araba kullanmayı özledim, ama sürekli manuel vites kullansam otomatik özlerim, demekki problem arabada değil bende o zaman. Bunun gibi birşey.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bazı firmalar açıkça beyan ettikleri gibi araç satışından değil yetkili servisten ve bakımdan para kazanıyorlar, bazıları da araç satışından kazanıp servisi bakımı ucuza yapıyorlar, Hyundai burada Honda nın tersi bir marka, zebil yedek parçası çok sayıda servisi var, yedek parça ve bakım fiyatları ucuz, sorunsuzluk namına iyi ama Honda kadar yüksek performans ruhuna sahip çok albenili otomobilleri yok.

Octavia nın ise tercih unsurlarından en önemlisi bagajı, eski modelin bagaj kapağı sedan model olmasına rağmen arka cam ile beraber açılıyor yeni modelde görmedim öyle ise bu güzel bir tasarım, Octavia nın bagajına beş tane ceset koyabilirsiniz o kadar büyük, kamyonet gibi, birde şasinin Audi A4 altyapısı dedikoduları var, o motor ve şanzıman olduktan sonra Audi A4 ile çok ta alakası olmasa da böyle bir laf dolanıyor, birde sadelik sevenler tercih ediyor düz sade görünümlü bir otomobil Octavia, benden uzak dursun. Octavia hiçbir zaman benim favorim ve sevdiğim bir otomobil asla olamaz ama bazı insanlar için çekici gelen güzel yanları var.

Şu marka bundan epey ucuza yada pahalıya satıyor bu daha mantıklı demek şu aşamada pek yerinde değil, düşük fiyatlı olan markada yakın gelecekte ufak bir zam güncellemesi bütün hesapları alt üst edebilir. Hiçbir marka görünen ile gerçekte olanı yansıtmıyor şu anda. Cepleri erkenden dolduranlar fiyatı yukarı çekip yatışa geçmiş iken satış rakamını arttırmanın peşine düşenler ve sıfır km eski kasaları elden çıkarmak için makyajlanmış yenilenmiş yeni kasa modellere yer açmak isteyenler ise fiyatı aşağı çekip son bir vurgun yapmanın peşindedir.

i20 bu sene başında baştan aşağı komple yenilendi ancak Civic son yılını yaşıyor seneye yeni tasarımı gelecek. Buradan anlamak lazım fiyat mevzusunu. Biri tok satıcı olacak öbürü akşam pazarı. Dikkat etmek lazım.

Focus ta komple yeniledi yanlış bilmiyorsam. Yeni gelen tasarım mutlaka çok pahalı olur, eskisi elden çıksın bitsin diye akşam pazarı yaparlar.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Sanmıyorum tüm galeriler şu anda araç dolu gerçi ihtiyaçtan bende 2 gün önce 247 ye o meşhur 15 k lık 5 k etmeyecek aksesuar la almış bulundum iyimi yaptım bilmiyorum umarım bir ötv sürprizi ile karşılaşmayız
Bu benim öngörüm. Ancak sizin bahsettiğiniz dolu olan galerilerdeki araçlar 2020 model. Ben 2021 modellerin fiyatının yükseleceğini düşünüyorum. Buna bağlı olarak da 2020'lerde bir miktar artacaktır. ?

Geri