Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Benzinlinin yüzde 80e girmesi sürpriz olmuş gerisi rutin yüzde 3-4 zam normal. Dolar yaklaşık 1lira düştü ama maalesef yansıtan yok. 8 lirayı geçmişti.

Hocam
Maalesef döviz yükseldimi zam yapılıyor ama düştüğü zaman geri gelme yok fiyatlarda Bu olay sarı sitedeki ilanlarından fiyat olarak yukarı yönlü hareket etmesini sağlayacaktır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şimdi esas soru şu: Bayiler yine aksesuar oyununa ve elden para almaya devam mı ediyorlar da arabayı %50 ÖTV'den satıyorlar yoksa gerçekten verilen para kadar fatura kesip %80 ÖTV mi kesiyorlar?

Hocam
Hayırlı uğurlu olsun alacak arkadaşlara şimdi o zaman 260 gibi rakamlara galeriden 0 km almak mantıklı oldu baya şu an (15-20 gündür yasaklı idim mesaj yazamıyordum yasağım kalktı ) banada hayırlı uğurlu olsun

bende diyom sesi soluğu neden çıkmıyo başkanın :D hayırdır ne yasağı yahu... yeni fiyatlar hayırlı olsun. daha geçen hafta 260 dan alanlara hemen alın beklemeyin, alanlarada 2-3 ay sonra iyiki almışım diyeceksiniz demiştim.

Şimdi esas soru şu: Bayiler yine aksesuar oyununa ve elden para almaya devam mı ediyorlar da arabayı %50 ÖTV'den satıyorlar yoksa gerçekten verilen para kadar fatura kesip %80 ÖTV mi kesiyorlar?
Bayiiler büyük ihtimal ile benzinli ve Eco Elegance modelleri ni %50 ye sokup elden TL isteyecekler.çünkü para tatlı

İbrahim

Honda Civic Sedan Fiyat Değişimi. Fiyatlar dolar bazında resmen uçtu! Ortalaması sürekli $27 bin bandında olan Eco Elegance'ın fiyatı KIRKBİN DOLAR olmuş!

1610015327924.png

Bence 2020 modellerin elden çıkarılması için tüm civiclerin yüzde 80’lik dilime sokulduğunu düşünmekteyim.

bende diyom sesi soluğu neden çıkmıyo başkanın :D hayırdır ne yasağı yahu... yeni fiyatlar hayırlı olsun. daha geçen hafta 260 dan alanlara hemen alın beklemeyin, alanlarada 2-3 ay sonra iyiki almışım diyeceksiniz demiştim.

Başkan
Sorma bende anlamlandıramadım

Evet sen haklı çıktın valla alan kazanır mantığı ve söylemi burda devreye girdi dediğim gibi sarı sitede O km Eylül ekim kasım çıkışlı bulunup alanıbilir ve alanda sene sonunda gene kazanmış olur diye düşünüyorum

dostum kısa süre sonra bu sözünü unutma grşrz o zaman
düzenleme:
bence civic %50 matrahını hiç geçmeyecek,
senenin sonundada araç yok diyecekler bekletecekler,
2021 de matrahlar güncellenecek(asıl önemli olan matrahlara % kaç artacak)
sonrasında 250 bandında %50 olarak aksesuarsız satacaklar şu anda aksesuar alanların aksesuarları yanlarına kar kalacak.
29 eylülde yazmışım ,
o günlerde bir üst dilime sokmuşlardı civici, bende bunları yazmıştım,
ne oldu bir alt dilime tekrar döndüler herkes psikolojik olarak ucuzladı diye almaya başladı, şu anda bir üst dilimde araç.
belli bir zaman sonra ya matrah güncellenecek bir alt dilime inecek yada tekrar disbiritör bir alt dilime sokacaktır civici..
diğer araçlara bakıldığında 300 bine eco civic satılması zor .

Geri