Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

508 gerçekten görünüm itibariyle çok beğendiğim bir araç,Eat 8 tork konvertörlü tam otomatik şanzımanı ile başarılı buluyorum,180 HP motoru ile Civic 1.5 tadında, hatta sürüş dinamikleri ile bence daha önde olan bir araç(Civic motor şanzıman noktasında albenisi yüksek bir araçtır ki bu anlamda mağdur etmeyecek bir araç 508)...Linkteki aracın peşin alış fiyatı 310 bin bandında (ikinci el),Eco exe ise şuan 270 bin liraya sıfır km rahatlıkla alınabilir(ikinci el sıfır km).
Şahsen böyle bir değişim imkânı bulsaydım kesinlikle 508 ' i tercih ederdim.Donanım olarak Civic bir kaç noktada daha iyi diye biliyorum ama aileden ziyade kendiniz için alacaksanız (sürücü odaklı) 508 tercih edilir.
ÖTV oranları yüzde 50-80 olarak kaldığı sürece 508 , Civic'ten yukarda fiyatlanmaya devam edecektir,bu yönü de benim için önemli , ilerde tekrar Civic'e dönmek isterseniz zararsız,belki kârla geçiş imkanı sunacaktır diye düşünüyorum(2019 Eco exe 170 bin bandında iken 508 190 bin bandında idi)tabi burası Türkiye, yarın ne olur bilemiyoruz.Gönlünüzce olması dileğiyle...

Bende bakıyorum, 508 ve 3008 modelleri çok dikkatimi çekiyor ve suv pek bilmediğim için özellikle 508 bakıyorum. Youtubeda passatla karşılaştırmaları var ve hep önde 508 ama işte maalesef iş piyasaya gelince değişiyor. Bu teklif bana gelse hiç düşünmeden 508 derdim. Gel gelelim pevgeotdan uzak durun muhabbetlerine: eskidendi o alanların hepsi memnun ve günden güne satış rakamlarını arttırıyor. Özellikle suvda artık çok aranan bir marka. Benim şahsi fikrim şu anda PSA grubu sorun konusunda vag grubundan daha iyi ve vag grubu daha çok sıkıntı çıkarıyor. Özellikle de dsg noktasında hala çözemedikleri sorunlar var.

Ya arada 50 bin tl fark baktığın zaman oluyor ama benim aracımda da 50 bin tl aksesuar var adamda başta üste para istedi sonra araçtaki aksesuar listesini attım özellik olarak gerçekten o araçtan daha iyi sonra adam o zaman kafa kafaya olabilir araştırma yapıp yarın dönücem size dedi bekliyorum bazılarınız onay vermiş bazılarınız kötülemiş benimde pejo hakkında bir fikrim yok o yüzden tam bilmiyorum ne yapıcam

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben kafa kafaya takas yapacağına pek ihtimal vermiyorum, aracınızdaki aksesuarları kalem kalem bilmesem de ,olabilecek aksesuarlar üzerine tahminim minimum 20.000 lira kadar fark isteyecektir.Peugeot için konuşursak son 3 yıldır fark yaratan araçlar olarak 3008,508,2008 ile piyasada sağlam yer edindi . Beğenmediğim 2008 bile benim aracımdan daha fazla prim yaptı.Piyasa eski piyasa değil...

Maalesef aksesuar satarken para etmiyor. Alan adam 'sök al ben orjinal istiyorum' dese kimse sesini cikaramaz. Yalniz bu 508'in sanirim boş paketi iyice arastirin ozelliklerini sonra istediginiz bir ozelligin olmadigini gorunce pisman olmayin. Bende kafa kafaya takas edecegini dusunmuyorum. Zaten 300e almistiniz ki piyasanin baya ustu bir rakam yaklasik 35-45 arasi bir rakam isteyebilir dusuncesindeyim. Eder mi orasi muallak cunku 508'leri hic incelemedim. Bu paketin donanim listesi nedir hic bilmiyorum.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

508 satan arkadaş neden kafa kafaya değişiyor ? hiç bu açıdan düşündünüz mü ? madem araç honda'dan iyi... Tamam.. e iyi ise adam kendi 508 aracını satıp hondaya neden geçiyor ? bilmediğimiz ya da memnun olmadığı gizli bir durum mu var ? bu arada tekrar diyorum pejo araçların ün'ü hala iyi değil. Siz istediğiniz kadar eski pejolar geride kaldı deyin..
Alacak olan dostumuz herşeyi ile değerlendirsin bence...

508 satan adam kafa kafaya dememis zaten 50 binlik aksesuarim var diyince bir arastirayim doneyim demis. Ters acidan bakinca 508 satan arkadasta "ulan 50 binlik aksesuar yaptirmis bu adam bu arabayi niye satiyor acaba bir sorunu mu var" diye de dusunebilir :) insanlar araba alip satmaktan keyif aliyor artik oncedendi o bir arabayi al yillarca bin olayi ... ayrica arac benzinli ve tup uyumu nedir bilinmiyor belki de yakit durumu kesesine uymuyor olabilir. .
508 satan arkadaş neden kafa kafaya değişiyor ? hiç bu açıdan düşündünüz mü ? madem araç honda'dan iyi... Tamam.. e iyi ise adam kendi 508 aracını satıp hondaya neden geçiyor ? bilmediğimiz ya da memnun olmadığı gizli bir durum mu var ? bu arada tekrar diyorum pejo araçların ün'ü hala iyi değil. Siz istediğiniz kadar eski pejolar geride kaldı deyin..
Alacak olan dostumuz herşeyi ile değerlendirsin bence...

Son düzenleme:
D493C1A7-95A3-410C-A892-229D053418A1.jpg29A56904-577B-4088-A315-FEF0D6A6EB7C.jpg
Bakın arkadaşlar aracımda sadece modifiye olarak aksesuar yok sağ aynada kör nokta kamerası kablosuz şarj otomatik açılıp kapanan bagaj bagaj havuzu yani birsürü şey var sadece görünüş olarak değil yani listesini atıyorum yani bence kafa kafaya eder bu iki araç zaten üste para isterse kabul etmicem yarın haber vericek bekliyorum

Kafa kafay verirse bence hic kacirmayin. Ama sanmiyorum yani ben olsam 508 saticisi vermem kafa kafaya ...
Ekli dosyayı görüntüle 263706Ekli dosyayı görüntüle 263707
Bakın arkadaşlar aracımda sadece modifiye olarak aksesuar yok sağ aynada kör nokta kamerası kablosuz şarj otomatik açılıp kapanan bagaj bagaj havuzu yani birsürü şey var sadece görünüş olarak değil yani listesini atıyorum yani bence kafa kafaya eder bu iki araç zaten üste para isterse kabul etmicem yarın haber vericek bekliyorum

Ben kafa kafaya takas yapacağına pek ihtimal vermiyorum, aracınızdaki aksesuarları kalem kalem bilmesem de ,olabilecek aksesuarlar üzerine tahminim minimum 20.000 lira kadar fark isteyecektir.Peugeot için konuşursak son 3 yıldır fark yaratan araçlar olarak 3008,508,2008 ile piyasada sağlam yer edindi . Beğenmediğim 2008 bile benim aracımdan daha fazla prim yaptı.Piyasa eski piyasa değil...

Hocam zaten ilk başta adam da üste para istedi sonra aksesuarları atınca dedi ki aksesuarları bilmiyordum o zaman olabilir araştırma yapıcam dedi o da hondayı tam bilmiyormuş boş akseusarlar değil yani ve o adamın aracı da boş paket prime

Geri