Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Aracınız
Civic FC5 2019
Şu an sıfır satış fiyatı farkı elegance ile executive arasında 10 bin tl hocam. Makyajlı elegance verip makyajlı exe almak için 25 bin tl verilmez bence. Üzerine maksimum 15 bin tl veririm ben değiştirecek olsam.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
30 bin km farkı var 1 model fark var ve exetuve farkı. Yani bende 25 vererek çok verdiğimin farkındaydım ama yine de kabul etmedi :) galerici diyor Bi de benim beyaz farkım var. Benim bildiğim metalik daha çok tutuluyor ve özellikle füme, yok dedi beyaz her zaman fazla eder bende tamam dedim :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Hiç bir bayiyle görüşmedim acaba onlar ne kadar ister üstte takasa onu da merak etmiyor değilim.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Türkiye de hiç bir şeyin fiyatının düştüğü görülmemiştir. Altın,Döviz ve Faiz eş zamanlı geri gelirse ve sıfır arabalar da ucuzlars, ikinci elller de ucuzlar. Ayrıca şayet çok önemli bir İhtiyacı yoksa hiç kimse 250 ye aldığı arabayı 230 a vermez Tr de. Dolayısıyla fiyatlar bir müddet daha stabil kalabilir ama az evvel saydığım değişkenler gerçekleşmeden inmez. Muhtemelen İlk baharda coronanın seyrine ve az evvelki değişkenlere göre ikinci el piyasası da oturur.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar şahsi fikrim, bu indirimler elde kalan 2020 modeller için yapılıyor. Yirmi üç gün sonra eldeki araçlar bir yaşında olacak. Hiçbir galeri ve bayii, kendisi sıfır alıp daha sonra bir yaşında olacak olan aracı dükkanında bırakmak istemez. Yılbaşından sonra 2021 model fiyatları mutlaka tırmanacaktır.
Aynen öyle

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar 2019 makyajlı kasa eco elegance aracımı 2020 model eco exetuve ile takas etmek istiyorum. Benim aracım 42 binde 40 bin bakımı yapıldı, şanzıman yağı vs değişti, boya koruma cam filmi difizör ve daha bir çok aksesuar da mevcut, renk füme. İrtibata geçtiğim araç 10 binde ve 10 bin bakımı yeni yapılmış, beyaz 2020 model aksesuarsız eco exetuve. Üstüne 32 bin istendi bende 25 bin verdim kaldı öyle. Benim aracımı 230 bin kendi aracına 262bin istiyor. Değerli yorumlarınızı merak ediyorum. Er ya da geç anahtarsız çalıştırma alacam:) kaçınılmaz, şimdi mi yoksa daha da bekleyip piyasanın oturmasını mı beklesem bilemedim.
Aracınız makyajlı ise aslında fazlasıyla adil bir fiyat vermişsiniz.
Galericilerin klasik fiyat yükseltme çabaları bence.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018

Bilgilendirici güzel bir yazı olmuş.

Bazı notlar:

2.el araç satışlarında yaşanan düşüşün en önemli sebeplerini şöyle sıraladı:

*2. el araç satın almak isteyen tüketiciler, geri gelen döviz kuru nedeniyle elindeki dövizi bozdurmaktan vazgeçip aracını satmayı ileri bir tarihe öteledi.

*Dövizde, ekonomide ve pandemi koşullarında yaşanan stabil olmayan durum tüketicilerin otomobil satın alma kararını “bekle-gör” politikası izlemeye yöneltti. Bu yüzden ikinci el ve sıfır araca olan talep kasımda düştü.

*Sıfır araç satın alma kararından vazgeçen tüketici, elindeki 2.el aracı takas olarak da kullanmadığı için piyasada arz azaldı.

*Uzun zamandır elinde yüksek maliyetli 2.el araç tutan esnaf ve satıcı da bu koşullarda daha fazla stok maliyeti yüküne dayanamayıp fiyatları düşürdü

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ufaktan fiyatlarda düşüş devam ediyor gibi, İstanbul Damla 2 adet sıfıra yakın aracın fiyatını 250nin altına düşürmüş.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar piyasayı biraz bilenler araç piyasasında her yıl kasım -aralıkta yaprak kımıldamadığını bilir. O yüzden nakit ihtiyacı nedeni ile ellerindeki sınırlı sayıda aracı promosyonlu indirimli zarar etmiycek hatta iş yerini çevirecek şekilde ucuza verdikleri zamanında görülmüştür.
Bu süreç şubata kadar böyle devam eder sonra ilkbahara yakın piyasa yeniden canlanır.

yüksek fiyattan araç aldım diye üzülmeyin. Keyifle binin aracınıza şubat mart sonuna kadar fiyatlar yeniden yükselişe geçince burdaki fiyatlar düşecek korosuna bir iki kelam ederim o vakit.

selamlar

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ufaktan fiyatlarda düşüş devam ediyor gibi, İstanbul Damla 2 adet sıfıra yakın aracın fiyatını 250nin altına düşürmüş.
Araçlar satılmış galiba, ilandan kalkmışlar :)

Geri