Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba 2020 Haziran ayında aldığım Honda Civic 1.5 Executive + Prestij otomatik Füme renk aracımı satmaya karar verdim 6500 km de sarı sayfa ilanlarına baktım kafamı karıştırdı aracın piyasa fiyatı ne kadar eder yardımcı olursanız sevinirim değişeni kazası yok.

Ex plus prestiin otomatiği var mı ki ben sadece manuel diye biliyorum

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu anda Euro kuru Ağustos’taki 8.5’li seviyelere inmiş durumda, eğer kur bu şekilde düşüşüne devam ederse acaba sıfır ve 2.el fiyatlarında ne gibi değişiklikler olacak :unsure:

29E228CF-1BCE-442F-8A46-4F36E415DF9D.jpeg

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam
Çok da bir değişiklik beklememek gerekir çünkü işgücü yani askeri ücret nakliye elektrik doğalgaz ve yiyecek gibi ana temel unsurlardan dolayı çok bir geri çekilme olacağını düşünmüyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam iş gücü maliyetleri ve üretim maliyeleri elekririk su vb artışlarsan ötürü hayal be indirim olması

Aracınız
Civic FC5 2020
Şu anda Euro kuru Ağustos’taki 8.5’li seviyelere inmiş durumda, eğer kur bu şekilde düşüşüne devam ederse acaba sıfır ve 2.el fiyatlarında ne gibi değişiklikler olacak :unsure:

Ekli dosyayı görüntüle 264012
Bir an yanlış foruma girdim sandım. Tradingview'e girdim sandım :) .. Zira oldukça analiz ve çizim yapan biri olarak bu diyagramı görmek hoşuma gitti. . Bu arada buralar dip bölgesidir. Döviz alacak olanlar için stok yeridir diyebiliriz. Merkez bankası buralarda döviz topluyor. Yatırım ile ilgili olan hondacı dostlara duyrulur..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bir an yanlış foruma girdim sandım. Tradingview'e girdim sandım :) .. Zira oldukça analiz ve çizim yapan biri olarak bu diyagramı görmek hoşuma gitti. . Bu arada buralar dip bölgesidir. Döviz alacak olanlar için stok yeridir diyebiliriz. Merkez bankası buralarda döviz topluyor. Yatırım ile ilgili olan hondacı dostlara duyrulur..
Benim düşüncem tersi yönde ?
Gösterdiğim grafikte 10’un üstündeki tepeden aşağı yönlü 5 dalga bekliyorum ve şu anda uzun sürecek bol zigzaglı bir 3 nolu iniş dalgasında olduğumuzu düşünüyorum. Hatta 3 nolu dalgada olduğumu söylediğim için dip tahminimi de az çok anlamışsınızdır, kısacası şu aşamada düşüncem genel beklentinin tam tersi :)
Tabi bu düşündüklerimin hepsi tahmin, yatırım tavsiyesi değildir ?

Aracınız
Civic FC5 2020
YTD.... Hocam şöyle söylemek isterim. Merkez bankasının şu sıralar dolar alıp rezerv yaptığını mutlaka göz önüne alınız. Hatta size 2021 dolar tahminimi 9.24 olarak söylemek istiyorum. Tahmin derken tabi bunun bir çok indkatör ve global dünyada oluşan yerimizin sıkıntısı var. İç ve dış dinamiklere kadar.
Bazen dolar diyagramlarında diger hisse senedi gibi Elliot dalgaları çok çalışmıyor. Dediğim gibi iç ve dış faktörlerden çok etkilendiği için diyagram çizerken bize çok acı çektiriyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
İzleyip görelim .. ne yazık ki iç açıcı şeyler olmayacak malesef.

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sizce bu haberde bahsedilen araç markası ve modeli hangisi :unsure: ?

firstcibayi.jpg

Geri