Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selamlar herkese forumda yeniyim .O yüzden hatalarımı maruz görün lütfen. Fiyatların düşmesiyle corolla dream almaktan vazgeçip civic almaya karar verdim. sizce 1,6 eco elegance mı almalıyım 1,5 elegance turbo mu? Arada 5000 tl fark var. Pişmanlık yaşamak istemiyorum.
Performans istiyorsan hiç düşünmeden 1.5 Turbo, ben sakin kullanıcıyım güç istemiyorum önceliğim ekonomi diyorsan 1.6 Eco.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Selamlar herkese forumda yeniyim .O yüzden hatalarımı maruz görün lütfen. Fiyatların düşmesiyle corolla dream almaktan vazgeçip civic almaya karar verdim. sizce 1,6 eco elegance mı almalıyım 1,5 elegance turbo mu? Arada 5000 tl fark var. Pişmanlık yaşamak istemiyorum.
Yılda ne kadar kilometre yapıyorsunuz ve araçtan beklentileriniz neler performans vb anlamında..? Bunlara göre bir seçim yaparsanız daha mutlu olursunuz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu anda rakip C sınıflara göre Civic'in fiyatı oldukça uygun kalıyor gibi ve buna bağlı olarak tüketici yönelimi de olacaktır diye düşünüyorum, açıkçası ihtiyacı olan için 245bin fiyatı rakiplerine göre oldukça iyi.
En güncelde yeni Octavia'nın fiyat listesi açıklanmış ve 320binden başlıyor görünüyor o_O Yeni Golf'unda bu fiyatlardan düşük olma ihtimali bence yok.
Bence gelecek yıl Civic ve Corolla ciddi talep gören araçlar olacaklar (y)

1608068302896.png

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şu anda dolar kuru 7.66 ve euro 9.38 seviyesinde seyrediyor, kur seviyeleri Eylül sonuna geri dönmüş gibi görünüyor.
Eğer bu şekilde kur düşüşünü gelecek yılda devam ederse kısa vadeli otomobil fiyatlarında gelecek yılın bayram dönemlerine kadar zamların düşük seviyede seyredeceğini düşünüyorum.
Ek olarak şu anda sıfır ve 2.elde cidden hareket çok yavaşlamış, özellikle sahibindende geçen ayki bir çok ilan tekrardan yenilenerek satışa çıkmış gibi görünüyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar değerli forumdaşlarım, bu gün Marmara hondaya uğradım oradaki izlenimlerimi aktarmak istedim. Showrom ful doluydu her aracın başında en az 5 kişi belki daha fazla diyebilirim. Bir tane eco exetuve kozmik mavi ve bir tane de eco elegance füme vardı gözüme çarpan. Fiyatları sordum exetuve 270 elegance 260 olarak söylendi. Aracımı takasa söyledim, 43 binde makyajlı eco elegance füme hatasız, telefonla kısa bir görüşme aracınızı 210-215 sayarız dedi. Kalabalık olması hasediyle durmak da istemedim, hemen yan tarafta Aydemir opel ve hyundaı var oraya girdim, in cin top oynuyor özellikle opelde hiç kimse göremedim. Astra sordum 355 bin diyince ordan da u dönüşü :) yapıp aracıma bindim ve aracımın ne kadar kıymetli olduğunu bir daha anladım ve binip geri geldim. Aracıma güzel bir pasta cila ve yapmam gereken ufak tefek aksesuarlar var onları da yapıp keyifle binmeye devam. Gördüğüm kadarıyla Honda hala çok cazip ve fiyat olarak da uygun. Saygılar sunuyorum

Merhabalar değerli forumdaşlarım, bu gün Marmara hondaya uğradım oradaki izlenimlerimi aktarmak istedim. Showrom ful doluydu her aracın başında en az 5 kişi belki daha fazla diyebilirim. Bir tane eco exetuve kozmik mavi ve bir tane de eco elegance füme vardı gözüme çarpan. Fiyatları sordum exetuve 270 elegance 260 olarak söylendi. Aracımı takasa söyledim, 43 binde makyajlı eco elegance füme hatasız, telefonla kısa bir görüşme aracınızı 210-215 sayarız dedi. Kalabalık olması hasediyle durmak da istemedim, hemen yan tarafta Aydemir opel ve hyundaı var oraya girdim, in cin top oynuyor özellikle opelde hiç kimse göremedim. Astra sordum 355 bin diyince ordan da u dönüşü :) yapıp aracıma bindim ve aracımın ne kadar kıymetli olduğunu bir daha anladım ve binip geri geldim. Aracıma güzel bir pasta cila ve yapmam gereken ufak tefek aksesuarlar var onları da yapıp keyifle binmeye devam. Gördüğüm kadarıyla Honda hala çok cazip ve fiyat olarak da uygun. Saygılar sunuyorum
Honda candır. Şu anki durumda alınabilecek en mantıklı araba. Ben astraya 350 bin vermem

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Octavia'nın 1.0 otomatiğinin lansman indirimleri ile bile 299 olarak belirlendiği koşullarda C sınıfı araçlar içerisinden fiyatlarına göre sunduğu ile Civic'in ön plana çıkması normal (y)

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Honda candır. Şu anki durumda alınabilecek en mantıklı araba. Ben astraya 350 bin vermem

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ne bileyim ya, önceki aracım 2017 model golftü. Onu bile beğenmeyip satmıştım benzinli Manuel olduğundan belki de ama, golf en azından araba, bindiğinde kaliteyi hissediyorsun. 355 bine astra mı olur alan niye neye göre alıyor anlamış değilim.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ne bileyim ya, önceki aracım 2017 model golftü. Onu bile beğenmeyip satmıştım benzinli Manuel olduğundan belki de ama, golf en azından araba, bindiğinde kaliteyi hissediyorsun. 355 bine astra mı olur alan niye neye göre alıyor anlamış değilim.
335bine Toyota yaris de var anlamayacak çok şey yok aslında aşağı yukarı ekonomi takip ediliyorsa...?

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam
2 ay sonra gene ilanda görebiliriz gibi me geliyor daha yüksek rakamdan

Hürmetler
Yok yok seneye Aralık'ta satsinlar daha çok kar ederler hatta aralığa kadar bı tane araba vermesinler millit civicsizlikten kırılsın . Sinirlerim bozuldu k.bakmayin

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri