Civic FC5 SOL ÖNDEN GELEN SES

Merhaba arkadaşlar 2018 fc5 aracımda son 1 haftadır hafif tümsekten geçerken sol önden gacurtu şeklinde bir ses geliyor, Rot başlarını filan baktırdım rot balans ayarı yaptırdım ses devam ediyor servise götüreceğim başına böyle bişey gelen varmıdır, sadece tümseklerde yavaş hızda geçerken yapıyor , ??

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende aynı ses arkadan geliyor karyola gacırtısı esneme esnasında oluyor çoğu usta burclara gres sürme ile geçer dedi öyle yapacağım.bu arada ses yaz aylarında oldu,kışın sorun yoktu.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende aynı ses arkadan geliyor karyola gacırtısı esneme esnasında oluyor çoğu usta burclara gres sürme ile geçer dedi öyle yapacağım.bu arada ses yaz aylarında oldu,kışın sorun yoktu.

Hocam yaklaşımınız güzel fakat sizin araçla bu araç arasında çok yaş farkı var. 2 senede burçlar gevremez diye düşünüyorum. Yay ve amortisör sistemleri göz geçirilebilir.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkalardan gelen ses amortisör içindeki kauçuk takozlardan yapıyor. Su giriyor içine esneme yapınca da gıcırtı yapıyor

Arkalardan gelen ses amortisör içindeki kauçuk takozlardan yapıyor. Su giriyor içine esneme yapınca da gıcırtı yapıyor

Dediğinizi bi kaç usta daha dedi ondan da yapabilir dedi.körüğü yukarı kaldırıp takozu yağlayınca çözer dedi.

Aracınız
Civic FC5 2020
@nurullah3450 hocam bendede var son bir aydır Mart ayında sıfır aldım sanki kuş ötüyor sol arka tekerde Honda damlaya salı günü için randevu aldım siZin sorununuz halloldumu acaba ? Arkadaşların dediği şekilde mi ?

Hürmetler

Arkadaşların dediği şekildedir büyük ihtimalle fakat şöyle bir durum var ben göz ucuyla silikon sprey sıktım aslında gres sıkılır ve tam yerlerine sıkamadım sadece plastik kauçuk olan yerlere sıktım.3 de 2 oranında azaldı ses.çok az geliyor o da arada.uygun zamanda lifte alırsam arabayı büyük ihtimalle gresleyip sesler gidecek.amortisör ve dingil burçlarına sprey gres atıp bu işi de çözeceğiz inş :) hürmetler bizden :)

Geri