Spoiler sonrası bagajın kalkmaması

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba arkadaşlar
Fe1 aracımda fabrikasyon bagaj açma pistonu olduğınu gördüm ancak spoiler takıldıktan sonra artık iş görmemeye başladı ayrıca çok ağırda bir spoiler değil nasıl çözüm bulunur acaba ?

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar
Fe1 aracımda fabrikasyon bagaj açma pistonu olduğınu gördüm ancak spoiler takıldıktan sonra artık iş görmemeye başladı ayrıca çok ağırda bir spoiler değil nasıl çözüm bulunur acaba ?
pistonları söküp amortisörcüye gidin, aynı ölçüde ama kuvveti daha yükseklerinden alıp montajını yapın.
örnek veriyorum orjinali 100N ise siz 150N alın.

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
pistonları söküp amortisörcüye gidin, aynı ölçüde ama kuvveti daha yükseklerinden alıp montajını yapın.
örnek veriyorum orjinali 100N ise siz 150N alın.

Nasıl sökülüyor ? :) söken varmı acaba aksesuarcı sökemedi bende sökemedim varmı fikri olan ?

Aslında ince bir düz tornavidayla piston başlığından tırnağı kaldırabilirsiniz cok kolay cikar yapamiyorsan pistonun her iki tarafınıda ters yönde çevirerek başlıklarından kurtara bilirsin sonrasında yeni aldığın pistonun başlıklarını çıkardıktan sonra eski başlıklara bu sefer düz yönde çevirerek montajını yap bu daha kolay yöntem

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
bagajın açılırken yumuşak açılması içinmiş o piston hala başaramadık spoiler sonrası bagaj tık diyip kalıyor

Hocam benim aracımda fb7 bende bagajj açma yayı almistim aynı şekilde bende sonradan spoiler taktırdım çok çok hafif birşey ama normalde açılan bagaj spoiler sen sonra kaldırmadı aldığım kişiye başvurdum durumu anlattım yayların çok hassas olduğunu ve kalagi kaldırmasi için 1 yay daha takmam gerektiğini söyledi 1 yay daha taktım sorun düzeldi .diyeceğim şu ki o pistonlarda aynı bendeki yaylar gibi çok hassas olabilirler oyuzden üstündeki pistondan daha kuvvetli bır piston taktiginizda sorun çözülür diye düşünüyorum.

Aracınız
Fe1 deki piston itme çekme amaçlı değil sadece frenleme amaçlı yani sizdeki gibi bir sistem değil. Bagacı kaldıran piston değil.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri