Spor yay mı ? Coil over mı ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar hayırlı geceler, makyajlı fc5 kasa araca sahibim fakat karar vermekte zorluk çekiyorum. Aramızda spor yay veya coilover kullanan illaki vardır bu sebepten yardımınızı fikirlerinizi rica ediyorum.

Spor yay ise, hangi marka (uygun olmak şartı ile :) ve kullanımındaki deneyimleri ?

" KYT - UltraRacing - Coilex - Takata - XT String - CTK "

Coilover ise kullanımındaki deneyimleri ?

Fikirlerinizi bilmek istiyorum, çünkü yanlış adım atıp hem maddi hemde manevi zarar görmek istemiyorum açıkcası.

Şimdiden teşekkür ediyorum ilgi alakanıza

Aracınız
Civic FC5 2019
Spor yay kullanmanı önermem zamanla süspansiyonu yıpratır yani spor yaya göre spor süspansiyon da alman gerekli ve daha masraflı olur.
Coil almanı öneririm sertlik yumuşaklık ayarı ve indirip kaldırma şansın da var, coil daha kullanışlı pratik ve daha hesaplı olur senin için.

Aracınız
Civic FC5 2019
Air hakkidir aracin ne yalan soliyim ama hem maddi hemde pek yanasmiyorum air olayina uygun yolllu simdi ufakdan basmak icin biraz belki cok daha sonra air olur ama asacin masallahi var Rabbim tekerine tas degdirmesin
Coil-ex spor yay vardı air yaptirdim air tavsiye ederim Ekli dosyayı görüntüle 259867Ekli dosyayı görüntüle 259868

SM-A205F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hocam bende düşünüyorum coil taktıracağım fakat arkalara coil oluyor mu bilmiyorum arkalara soğuk pres yapılmalı sanırım ve en fazla soğuk preste beş cm basmak gerekiyormuş coil muaneden de geçiyor hem air le muaneden fln yasak diye biliyorum. yeni nesil air var coilli ama ondada tam basamıyorsun fakat güvenli ve airde tam basamadığın zaman yaptırmanında mantığı kalmıyor yine yollar coile çıkıyor . indir kaldır zahmetli olsada coil tercih oluyor.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Vallahi air olayina hic girmek istemiyorum hem maddi hemde su muanede sokulup takilmasi olayi cok zahmetli. Coilover da dedigin gibi onlere coil hatta kendi amortisorleri ile yapiyormus basaran arkalarada soguk press dedi acikcasi bundan dolayida yani orjinal urunlerin elimde durmasini istedigimden dolayi yuksek ihtimal ultraracing veya xt spor yay takicam gibi. Cunku coil belki spor yaya gore daha rahat olabilir belki ama ben pek kirko ile kaldirip indirecrgimi dusunmuyorum ;) coluk cocuk oldugu icin mesakatli bir is benim acimdan. Soguk presde arkalari 4cm basarim demisti basaran. Ultraracing yaylarida onler 40cm arkalar 35cm diye bilgi aldim bayiden fc5 icin.
hocam bende düşünüyorum coil taktıracağım fakat arkalara coil oluyor mu bilmiyorum arkalara soğuk pres yapılmalı sanırım ve en fazla soğuk preste beş cm basmak gerekiyormuş coil muaneden de geçiyor hem air le muaneden fln yasak diye biliyorum. yeni nesil air var coilli ama ondada tam basamıyorsun fakat güvenli ve airde tam basamadığın zaman yaptırmanında mantığı kalmıyor yine yollar coile çıkıyor . indir kaldır zahmetli olsada coil tercih oluyor.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

siz bilirsiniz yay amörtisöre kısa kalmadığı sürece problem yaşamazsınız fakat konfor olarak yüzde otuz yirmi civarı konfor kaybı olabılıyor buda çok normal esneme payındann gıdıyor sonucta. sonucları paylaşırsanız yaptırdığınızda yapacak arkadaşlarada önizleme olur ve tabiki banada :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Muhakkak paylasirim sirketten bir arkadasim ile yaptiracagim icin ay sonunu bekliyoruz duruma gore resim cekip paylasimda bulunurum yaptirdikdan sonra
siz bilirsiniz yay amörtisöre kısa kalmadığı sürece problem yaşamazsınız fakat konfor olarak yüzde otuz yirmi civarı konfor kaybı olabılıyor buda çok normal esneme payındann gıdıyor sonucta. sonucları paylaşırsanız yaptırdığınızda yapacak arkadaşlarada önizleme olur ve tabiki banada :)

Geri