Stepne sorunu

V.7898

0
Aracınız
Arkadaslar 100 km/h hızla giderken yoldaki tasa vurdum ve lastik patladı ve simit stepneyi taktım 200 m 300 m gittikten sonra direksiyon ikaz lambası vsa lambası ve lastik basınç sensoru sürekli yanmaya başladı... simit stepneyi ilk defa kullandım bu ondan dolayı mı yoksa taştan mı kaynaklanıyor biraz süpede kaldim lastiği sabah yaptiracam başına gelen var mı acaba daha önce ?

SM-A710F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aracı kapatıp açsaydınız bi vsa ve direksiyon devam ediyor muydu lastik sensörü normal basınç değiştiği için yakabilir lastik patladığı anda mı yandı bunlar değiştikten sonra mı yaktı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaslar 100 km/h hızla giderken yoldaki tasa vurdum ve lastik patladı ve simit stepneyi taktım 200 m 300 m gittikten sonra direksiyon ikaz lambası vsa lambası ve lastik basınç sensoru sürekli yanmaya başladı... simit stepneyi ilk defa kullandım bu ondan dolayı mı yoksa taştan mı kaynaklanıyor biraz süpede kaldim lastiği sabah yaptiracam başına gelen var mı acaba daha önce ?

Vsa antipatinaj sistemidir lastiklerdeki sensörlerden algılar ama direksiyon ışığını anlamadım ben o yandığında direksiyonda bi sertleşme falan olması lazım umarım ciddi birşey yoktur

V.7898

0
Aracınız
Vurduğum gibi kenara çektim indiğimde lastik iniyordu sonra stop ettim zaten stepne ince olduğu için direksiyon ve vsa yakmış olabilir diye düşünüyorum emin olamadım .. Lastik basınç sensoru bilgi ekranında Üzeri çizilmiş gösteriyor ve arıza ışığı olarak normal yanıyor.

V.7898

0
Aracınız
Vsa antipatinaj sistemidir lastiklerdeki sensörlerden algılar ama direksiyon ışığını anlamadım ben o yandığında direksiyonda bi sertleşme falan olması lazım umarım ciddi birşey yoktur

Direksiyonda sertleşme yok ama stepneden dolayi bir farklılık var onun için mi acaba bilemedim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@V.7898 Geçmiş olsun, lastiği tamir ettirip tekrar deneyin belki mekanik hasarda almış olabilir.

V.7898

0
Aracınız
Aracınız
Civic FB7 2015
Lastik basıncını sistem ABS tekerlek sensöründen aldığı devir bilgisine göre hesaplıyor stepne farklı olsaydı tekerlek devirleri farklı olur ve sistem uyarı verirdi. Sizde böyle bir durum da yokmuş ilginç geldi bana.

Geri