Civic FD6 Su alma sorunu

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba ,
Bugün farkettim ki arka koltuğun sağ tarafı ıslanmış. Koltuğu söktüm bildiğiniz su damlıyor,bagaj halısının sağ tarafı da ıslak,üstler kuru. Koltuğun da sırt kısmı kuru. Paspat ta da ıslaklık yok. Koltuğu ve bagajın sağ taraftaki halısını söküp eve getirdim kurusun diye. Biraz bakındım ama suyun nereden girmiş olabileceğini göremedim. Tavan ve arka sütunda ıslaklık göremedim,sağ arka çamurluk yada başka biyerden girmiş gibi görünüyor. Başına gelen yada fikri olan var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Sorunu çözdüğümü düşünüyorum 2-3 gündür yağış devam ediyor ve aracı kullanıyorum ıslaklık yok.
En şüpheli yer arka koltuk sırt kısmı sağ sol kapı kenarlarına gelen,fitile sıfır temas eden bi parça var,o da koltuğun bi kısmı, bu kısım üstten geçme alt tarafı ise 1 vida ila gövdeye monte fakat bu vidanın monte edildiği yer doğrudan arka çamurluğun iç kısmı.Yani vidayı sökünce içeriden bakınca arka lastiği görebiliyorsunuz.Bu vida tam sıkılmadıysa yada zamanla korozyon vs çürüdüyse buradan su alıyor.Ben bu vidayı söktüğümde baya bi pas vardı vidanın yarısı yoktu içi oyulmuştu.Bu vidayı değiştirdim ve takarken de vida dişlerine sıvı conta sürdüm.2 gündür de yağışlı havada aracı kullanmaya yağmur altında bırakmaya devam ettim,sorun...

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Sag arka stop veya bagaj kazali ise bagaj kapagi tam oturmuyordur ayar yapilmasi gerekir.bende bagaj tam oturmuyor bagaj tabaninin sag tarafi hafif islakti cok yagmur yagdi bu gunlerde

Alttan ıslanıyor bahsettiğim yerler,üstten gelmiş olsa su ya iz yada ıslaklık kalır mutlaka. Bu güne kadar da hiç olmadı böyle bişey araç 3 yıldır bende. Sadece 2 gün önce sağ ön yolcu emniyet kemeri ses yapıyor diye ara sütunun içindeki kemer toplayıcıyı görebilmek için sağ ön ve arka kapı fitillerinin bir kısmını söküp geri taktım. Kapı fitilinden bu kadar su girer mi bilmiyorum düzgün de taktım aslında

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle geçmiş olsun. Fd6 aracında başıma gelmişti. Resimde görülen havalandırma mazgallarının fitilleri ya da perdeleri zamanla asinip oradan giriyor. Bir diğer ihtimal stop lambalarının vidalarindan. Öncelikli olarak bu mazgalların çevresini kontrol ettiriniz. Iyi bir işçilik olursa silikonla da düzelir. Ben orjinal sifir mazgal almistim. Sikinti çözülmüştu.bagajin yan iç döşemeleri açtığınızda gorunuyor. Tamponu da sökmek gerekiyor dıştan kontrol için. Isten anlayan bi kaportacı çözer. Ya da istanbulda seyidoglu diye firma var. Orjinal ürün tedarikçisi. Oradan sifir mazgal alabilirsiniz. Screenshot_20210320-235310_Gallery.jpeg

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Öncelikle geçmiş olsun. Fd6 aracında başıma gelmişti. Resimde görülen havalandırma mazgallarının fitilleri ya da perdeleri zamanla asinip oradan giriyor. Bir diğer ihtimal stop lambalarının vidalarindan. Öncelikli olarak bu mazgalların çevresini kontrol ettiriniz. Iyi bir işçilik olursa silikonla da düzelir. Ben orjinal sifir mazgal almistim. Sikinti çözülmüştu.bagajin yan iç döşemeleri açtığınızda gorunuyor. Tamponu da sökmek gerekiyor dıştan kontrol için. Isten anlayan bi kaportacı çözer. Ya da istanbulda seyidoglu diye firma var. Orjinal ürün tedarikçisi. Oradan sifir mazgal alabilirsiniz. Ekli dosyayı görüntüle 264528

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bagaj içerisinde baktığımda bu mazgalın bagaj içine bakan tarafında da su birikintisi vardı. Bugün hava yine yoğun yağmurlu , araçta şuan koltuk bagaj döşemesi vs yok giren suyu net görebilmek için söktüm hepsini,sabaha belli olur bakalım. Teşekkür ediyorum

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Sorunu çözdüğümü düşünüyorum 2-3 gündür yağış devam ediyor ve aracı kullanıyorum ıslaklık yok.
En şüpheli yer arka koltuk sırt kısmı sağ sol kapı kenarlarına gelen,fitile sıfır temas eden bi parça var,o da koltuğun bi kısmı, bu kısım üstten geçme alt tarafı ise 1 vida ila gövdeye monte fakat bu vidanın monte edildiği yer doğrudan arka çamurluğun iç kısmı.Yani vidayı sökünce içeriden bakınca arka lastiği görebiliyorsunuz.Bu vida tam sıkılmadıysa yada zamanla korozyon vs çürüdüyse buradan su alıyor.Ben bu vidayı söktüğümde baya bi pas vardı vidanın yarısı yoktu içi oyulmuştu.Bu vidayı değiştirdim ve takarken de vida dişlerine sıvı conta sürdüm.2 gündür de yağışlı havada aracı kullanmaya yağmur altında bırakmaya devam ettim,sorun tekrarlamadı. Fikir belirten arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Çözüm
Ad Soyad
Huseyin Akbaba
Aracınız
Civic FD6 2012
En şüpheli yer arka koltuk sırt kısmı sağ sol kapı kenarlarına gelen,fitile sıfır temas eden bi parça var,o da koltuğun bi kısmı, bu kısım üstten geçme alt tarafı ise 1 vida ila gövdeye monte fakat bu vidanın monte edildiği yer doğrudan arka çamurluğun iç kısmı.Yani vidayı sökünce içeriden bakınca arka lastiği görebiliyorsunuz.Bu vida tam sıkılmadıysa yada zamanla korozyon vs çürüdüyse buradan su alıyor.Ben bu vidayı söktüğümde baya bi pas vardı vidanın yarısı yoktu içi oyulmuştu.Bu vidayı değiştirdim ve takarken de vida dişlerine sıvı conta sürdüm.2 gündür de yağışlı havada aracı kullanmaya yağmur altında bırakmaya devam ettim,sorun tekrarlamadı. Fikir belirten arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Selamlar kardeşim.. Sorunu çözdüğünü söylemiştin.. O zamandan beri sorun tekrarladımı hiç...
Bende de benzer sorun var

Geri