Civic FD6 Su Eksiltme Problemi hk

Aracınız
Civic FD6 2007
Selamun aleyküm hayırlı işleriniz olsun.

Arkadaşlar, üstadlar, bir konuda bilgi ve tecrübenize ihtiyacım olacak. 2007 model civic fd6 aracım var aracım da su eksiltme sorunu ile karşılaştım ama kontrol ettirdiğimizde hiç bir yerden kaçak göçek yok sızıntı yok ama araç su eksiltiyor. aşağı yukarı 1 ay 1,5 ay sonra fark ettiriyor velakin 2-3 gün de bir kontrol ettiğimde yine su eksik yarım 1.5 su sişesi kadar su alıyor tekrar ama dediğim gibi aracı 2-3 ustaya gösterdim hiç birşekilde kaçak ve sızıntı göremediler. en son ise honda servisine götürdüm onlarda kontrol etti conta yakmış olabilir dediler ee çözüm motor inecek silindir alt kapaklar önce kontrol edilecek vs 70-80 bin tl tutar dediler. bende bu sorun ve problem canımı sıktı tik oldu bu artık bende her 2 günde bir su kontrolü yapıyorum conta yakmasın diye ama birşey dikkatimi çekti 1 ay önce istanbul - konya - alanya - antalya - kırklareline gittim ne suyunu kontrol ettik nede başka bişe benzini koy gez misali istanbula döndükten 3-4 gün sonra bu problem oldu problemin olduğu gün hararet göstergesi yükseldi panikledim sağa çektim sonra normale döndü ertesi gün honda servise götürdüm bu olayı söyledi.

bunun aslı astarı nedir bilen veya çözüm ne yapabiliriz veya öneriniz.

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Önceden conta yanık değilse bahsettiğiniz şekilde conta yakacağını hiç sanmıyorum. Benim araç hortum patlaması nedeniyle hararet yaptı, buhar çıkardı, hararet sona geldi ama conta yanmadı. Hortumları değiştirdikten sonra bir daha bu sorunu yaşamadım, zaman zaman uzun yol yapıyorum, Tekirdağ- Mersin gidip geldim, aracı denemek için yokuşlarda gazladım yaz ayı olmasına rağmen hararet hiç normalin üstüne çıkmadı. Yani Civic kolay kolay conta yakmıyor.

Benim tahminim sizin araçta gözle görülmeyen bir buharlaşma var. Radyatör kapağı aşınmış olabilir, kapağın altındaki pulu kontrol edin hatta kapağı değiştirip sonuca bakabilirsiniz. En kötü ihtimal de motor bloğundan kaçırması ama böyle bir şey olsa daha ciddi belirtiler verirdi diye düşünüyorum.

Geri