Civic FB7 Subap ayarı

Subap ayarı yaptırdım araba zorla çalışır oldu LPG de daha önceden çalışmayla ilgi sorunum yoktu bariz ancak yeniden ayar mı yaptırmalıyım LPG sistemini bilgisayara bağladılar sorun yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Genelde subap ayarından sonra biraz benzinde kullanırım sonra lpg ayarını kontol ettiririm.
Subap ayarını kaça kaç yaptılar?
Motor yeterince soğukmuydu?

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Motor birgün önce verdim bilmiyorum Honda özel servisi sonuçta değerler bilgisayarla sanırım benzinde sorun yok daha rahat çalışıyor

Subap ayarı el ile yapılır. (Emme 20 Egzos 25)
Benzinde rahat çalışıyor ise lpg sisteminde kaçak olabilir. Regülatör diyaframı ve enjektörler kontol edilmeli. Lpg ayarı subap ayarı bozuk iken yapıldı ise fark eder. Ayar için Stf ve Ltf değerleri takip edilmeli.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Diyafram bozuk olsa subap ayarından önce de çalışmada pek sorun yoktu o zamanda yapardı ama

İşte hocam bu gibi nedenlerden dolayı ustanın subap ayarını kaç yaptığı önemli oluyor. Benzin ile düşünürse 17-23 yapmışta olabilir. Bu daha önce bahsettiğim numaraya göre daha sıkı bir ayardır. Subaplar böylelikle daha az açılıp kapanır. Aracın geçmişini siz bizden daha iyi bilirsiniz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ayar yapılmadan tüp vanasını bagajdan kapadı ertesi günde ayardan sonra açtı LPG açıkken yapılmadı yani bilemiyorum İnan durumun neyden kaynaklı olduğunu bi başka usta fazla sıkmış siboplar ondan dedi

Tahmin ediyorum araç benzinde iken yeni lpg kalibrasyonu yapmış sonra hatta gaz vermiş. Kalibrasyon için araç benzinde çalışır ve belli bir süre beklenir.

Son düzenleme:
Geri