Civic FB7 Subap ayarı

Merhaba arkadaşlar. Aracıma subap ayarı yaptıracağım ancak Eysa Honda Antalya'da iki hafta boşluk yok. Bu işlemi dışarda yaptırsam nasıl olur? İlla servise gitmek gerekli midir bu işlem için? Serviste sadece şanzıman yağı değişimi yaptıracağım artık

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yetkili servis olacak diye bir şart yok. Subap ayarı çok yapmış olan bir Honda ustasıda rahatlıkla yapabilir.
Sente anahtarı yeterli.
Motor soğuk olması önemli.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar. Aracıma subap ayarı yaptıracağım ancak Eysa Honda Antalya'da iki hafta boşluk yok. Bu işlemi dışarda yaptırsam nasıl olur? İlla servise gitmek gerekli midir bu işlem için? Serviste sadece şanzıman yağı değişimi yaptıracağım artık

Subap ayarı aracına gerekli mi değil mi iyi bir honda ustasına hatta Bi kaç ustaya sor üstad.. Gerekli ise güzel Bi usta bu işi çözer..eğer aracınız Garantili değilse..Garantili ise tabiki servis....

Valla ben 10 yıl boyunca FD6-FB7-FC5 kullandım...sadece 110.000 km ye gelen FB7 me yaptırmıştım...Diğer hondalarımı o kadar uzun km kullanamadan sattığım için diğerlerine yaptıramadım...Benim düşüncem çok gerekli değilse elletmemek...Gerekli ise işi bilen usta söyler zaten ...Güzel sürüşler

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Araç lpg li ise her 40.000 de gerekli. Zaten lpg enjektör ayarlarında görülür. Yoksa silkeleme, tekleme, fazla yakma başlar. Bazende gerek görülmeyebilir ama gene lpg enjektör sürelerinden lpg ustası rahatlıkla görebiliyor.

Ben her 40.000 de bir dışarda ustaya yaptırıyorum, geceden aracı bırakın sabah buz gibi olsun, yarım saat sürmüyor zaten. Farkı hissedersiniz. Biraz kullandıktan sonra lpg ye gidip yeniden enjektöe ayarı, regülatör basıncı yapılmalı ve yola çıkıp afr ye gene bir kere bakılmalı.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracımın yakıt değerleri çok yüksek ve bazen yolda giderken sallantı silkeleme yapıyor. Ön düzene yeni bakıldı onun dışında subap konusundan mıdır problemim acaba?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracımın yakıt değerleri çok yüksek ve bazen yolda giderken sallantı silkeleme yapıyor. Ön düzene yeni bakıldı onun dışında subap konusundan mıdır problemim acaba?

Subap ayarı yaptırın. Subap ayarı esnasında ustaya 4 bujininde çıkarılıp durumuna bakmasını isteyin. Uzun süredir boğaz kelebeği temizlenmedi ise onuda temizlettirin. Ardından adaptasyon yapılması şart. Subap ayarından sonra aracı 50 kilometre benzinde kullanıp yakıt haritası düzeltilip lpg ayarı yapılması en doğrusudur. Lpg sistemide genel bir gözden geçirilsin. Ayar için Afr daha faydalı olur.

Bujilerimi yenilettim gecen haftalarda orijinalle değiştirdim. Simdi şanzıman yağı degisimi yaptıracağım ve gelecek hafta subap ayarına gidecegim daha erkene gün alamadım. Sonra bildiğim bir ustadan bogaz kelebeği islemini yaptırmak istiyorum

Geri