subaru impreza

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba
Bu araba hakkında yorumlarınızı bekliyorum honda mı satmayacağım şehiriçi kullanım için ihtiyaç var almaya niyetliyim
Herkese hayırlı akşamlar

Aracınız
Civic FB7 2013
Civictr den başka forum tanımam onun icin buraya yazdım

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
japon olsun çamurdan olsun, 107hp dört çeker biraz hantal gelecektir zor hızlanabilir ve bu yüzden fazla yakıt harcar ama karda kışta çamurda zevkini sürersiniz nerdeyse sıfır patinajla her yolda gider, kış lastiği falan istemez o derece diyebilirim ama tabi bunlar laf:) ralli geçmişi olan ve benim gözümde efsane modellerden birisidir subaru impreza.

Ankara kışları için ideal, yalnız subaru nun yedek parça ve yetkili servis ağı Türkiyede çok yaygın değil, orjinal yedek parçası pahalı olsa da yan sanayi parçaları gayet uyguna bulunabilir desek te kullanırken yaşatmak adına yedek parça bolluğu araştırmakta fayda var,

ikinci el satma sevdası olmamalı aşk ile binilmesi gereken bir marka ve model bence, ha deyince satılmaz ama meraklısı denk gelirse bir günde gider. Bu yüzden piyasası ucuz.

eğer ki özellikle dört çeker binek otomobil arıyorsanız bir de suzuki swiftlerin dört çeker modelleri var onlara bir göz atmanızı öneririm onlar da japon ve güzel makinalar.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence bakımlı, zamanı gelmiş parçaları değiştirilmiş ve düzgün kullanılmış her japon grubu güzeldir :)
Ayrıca subaruların boxer motor yapılarından ötürü spesifik anlayan ustalar haricinden pek dokundurtmamak lazım. LPG konusunda da pek uyumlu değil diye hatırlıyorum ama emin değilim,
1.5 motordan dolayı hızlanması bayağı yavaş ancak AWD sistemi sayesinde çekiş olarak karda korkusuzca yol alınabilir :)

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhaba
Bu araba hakkında yorumlarınızı bekliyorum honda mı satmayacağım şehiriçi kullanım için ihtiyaç var almaya niyetliyim
Herkese hayırlı akşamlar
Merhaba hayırlı akşamlar;

Bu kasa Subaru İmpreza;
İç ve dış tasarım, sorunsuz 4 çeker ve fiyat olarak bence oldukça güzel.
İvmelenme konusunda şikayet eden bir kullanıcı ile sohbet etmiştim geçmişte...

Bu araç özelinde ise araç hasar kayıtlıymış. Bu hasar pert kaydı mı bilmiyorum ancak zaten satışı yavaş olan bir model. Bu sebeple eğer yüksek hasar kaydı veya pert kaydı varsa satışı bir miktar daha yavaş olacaktır. Piyasa fiyatlarını da bilmiyorum ama eğer piyasasının çok altında ise düşünülebilir. Ve sıkı bir ekspertizden sonra duruma göre belki alınabilir diye düşünüyorum...

Sen alır mısın? derseniz. Ben almam. Benim otomobilde ilk kriterlerimden birisi güçtür.

Hakkınızda hayırlısı olsun inşaALLAH... ??

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
aslında dört çeker değilde önden çekişli olsa hem 2-3 litre daha az yakar hemde 15 saniye değilde 10-11 saniyede 100km ye ulaşır. Ama dört çekerlinin zevki başkadır.

Gücü yetene Impreza STI önerirdim nerde o cesaret Türkiye gibi ülkede, zamanında benim buralara yakın sadece İstanbul da bir tane yetkili servisi vardı. Bilmiyorum aynamı kırsalar kaç gün beklerim yada nasıl ulaşırım o aynanın yenisine.

Impreza STI ile karda mahsur kalmış hummer jipleri çekerek kurtardıkları videolar falan vardı zamanında izlerdim.

Colin Mcrae ye şampiyonluğu veren makinanın 1994-1995 model binek otomatik vitesli modellerini 15-18000 liralara satıyorlar. Keşke o işlere yatıracak para ayırabilsek kenara.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
işin kötü yanı eğer airbag açmış bir otomobil alacak iseniz bu sıralar dijital sosyal medyada nam salmış epey rağbet gören iki tane ekspertiz firması var birisi düzce onay ekspertiz diğeri ise izmitteki tarcanlar ekspertiz, arabayı almadan önce bunlardan birisine mutlaka uğramalı ve ekspertizi orada yaptırmalısınız, patlak airbagleri yerine gelişi güzel sokuşturup direnç ile kandırıyorlar emniyet kemerlerini de aynı şekilde kandırıyorlar, tavan sacı kesme tavan olabiliyor

ancak buradaki otomobil subaru impreza olunca ve piyasada az bulunduğu için çıkma tavandan falan şüphelenmek pekte yüksek risk teşkil etmese bile airbagleri ve SRS kemer gergi sistemini kontrol ettirmekte fayda var. Birçok tamirci kemer gergisi ve airbag parasını sigortadan alıp cebine atıp sonra gidip airbaglari ve kemerleri direnç ile kandırabiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2013
30 binlik araç bakarken bu araç daha makul geldi genç ve diri geçiçi değil uzun süre işimizi görür diye düşündüm değerli yorumlarınız için teşekkürler.
Kısmet

Geri