Civic FC5 Sürekli lpg kullanımında yakıt filtresi

Ad Soyad
Hakan Kürşat Baltacı
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar
Aracı 50binde aldık ve şu an 83binde. Daha önceden yakıt filtresi değişmemiş. Aldıktan sonra biz de değiştirmedik.
Honda sitesinde 80binde değişir diye yazıyor.
Aracı hiç benzinde kullanmadım, buna dayanarak yakıt filtresini değiştirmez isem bu durum ne kadar mantıklı olur ?

Depo içerisinde ki yakıtın süzgecidir filtre.
Kullanılıp - kullanılmaması durumu değiştirmez.
İkinci olarak araç her zaman LPG ideal ısıya gelene kadar bir müddet benzinde çalışacaktır.
İstasyonların depo temizliği , yakıt kalitesi gibi tartışmalı konular yaşanan ülkemizde yakıt filtresi azami önem taşımaktadır.
Ayrıca pompa sağlığı açısından yakıt deposunda minimum 15 litre benzin bulundurmak gereklidir.

mturker

Özel Üye
Merhaba arkadaşlar
Aracı 50binde aldık ve şu an 83binde. Daha önceden yakıt filtresi değişmemiş. Aldıktan sonra biz de değiştirmedik.
Aracı hiç benzinde kullanmadım, buna dayanarak yakıt filtresini değiştirmez isem bu durum ne kadar mantıklı olur ?
Hocam yarım depo benzin bulundurun sürekli.
Arıza çıkartmadan da değiştirmeyin.
Ben km yada yıl olarak değişim zamanı gelen bu tip şeylere karşıyım sonucda bı arıza vs yok.
Niye 8-10 bin durduk yere harciyayim.
Zaten arıza olduğunda araç çalışmayacaktir, sıcaksa araç soğuyunca çalışacaktır.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba arkadaşlar
Hocam aracı benzinde veya lpg'de kullanın benzin pompası daima çalışır. Benzin motora girmeden geri depoya döner. Yani filtreden daima yakıt geçmektedir. Eski kasalar da 120.000 ve 6 ay değişim gerektiren filtre Fc5 kasada daha kısa süreye çekilmiş. Fiyatı yüksek olduğu için Forumda genel olarak gördüğüm araç sahipleri değişimi öteledikleridir. Eski kasalarda ise 200.000 kilometreye aşkın kullanıma sahip ve değiştirmeyen kullanıcılar var. Problem çıkmaması adına belli bir petrolden yakıt almak. Yarım depo ile sürüş yapmaktır.

Ad Soyad
Orhun Oz
Aracınız
Civic FC5 2018
2018 fc5 var bende. 4 gün önce yetkili serviste bakıma girdi ve yakıt filtresi de değişti. İşçilik dahil 7.000 TL.

Geri