Sürekli yanan Abs, vsa, direksiyo ve lastik basınç arızası

Aracınız
Civic FB7 2014
Merbalar,
Sürekli ekrandavyanan Abs, vsa, direksiyo ve lastik basınç arızası problemim var. Arıza kaydında sağ arka teker hız sensör arızası veriyor. Hata siliniyor fakat kontak kapatıp açınca tekrarlıyor. Abs beynini söktürüp elektronikçiye batırdım ama sorun yok. Sağ arka tekere giden hız sensörünü test ettiler ve oda sağlam. Kafayı yemek üzereyim resmen. Buna benzer bir arıza yaşayan ve çözüm sağlayan var mı arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210312-214047_Gallery.jpg
    Screenshot_20210312-214047_Gallery.jpg
    31.4 KB · Görüntüleme: 63
Aracınız
Civic FB7 2015
Merbalar,
Sürekli ekrandavyanan Abs, vsa, direksiyo ve lastik basınç arızası problemim var. Arıza kaydında sağ arka teker hız sensör arızası veriyor. Hata siliniyor fakat kontak kapatıp açınca tekrarlıyor. Abs beynini söktürüp elektronikçiye batırdım ama sorun yok. Sağ arka tekere giden hız sensörünü test ettiler ve oda sağlam. Kafayı yemek üzereyim resmen. Buna benzer bir arıza yaşayan ve çözüm sağlayan var mı arkadaşlar.
Akünüzü de ölçtürdünüz mü, akünüz zayıf olabilir mi acaba? Akü kutup başlarına bakıldı mı gevşeklik veya temas problemi var mı diye bakıldı mı? Bunlar yapıldı ise akünün negatif kutup başını kalınca bir bakır kablo ile şaseye bağlayıp tekrar test etmenizi tavsiye ederim. Bazen şase temas ya da iletim zayıflıkları nedeniyle anlamsız elektronik arızalar görülebilir..

Bir de lastiğinizin havası fazla inmiş ya da patlamış halde bir süre seyehat ettiniz mi? Eğer durum oyleyse ve lastik havasını düzelttiyseniz birkaç km gittikten sonra bu hata mesajlarını kendi silmesi gerek...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
Yaklaşık 7 sene kadar peugeot grubu araçları kullandım, enteresan bir huyu vardı, ne zaman standart üretiminde kullanılan aydınlatma ekipmanının dışına çıksam, bsi sapıtmaya başlardı. Olmadık arıza uyarıları, yanıp sönen ikaz lambaları. Sonra sonra anladım ki küçücük bir ampul bile uygun amper değerinden az ya da fazla akım çekiyorsa arızaya sebep oluyordu.
Benzeri bir şekilde, xenon kiti kullandığı için silecek motoru yanan vag grubu araçlara da şahit olmuştum. Siz de akü voltajı ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2014
3 aylık akü. Ölçümleride yapıldı. Sorun yok dediler. Lastik basınçlarını da kontrol ettim. Çözüm bulunamıyor fakat sürekli para harcıyorum. 20 yıldır honda kullanıcısıyım ama bu sorun resmen araçtan soğuttu beni.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam sağa sola bir ton para harcamayın bence bir yetkili servise gidin naçizane tavsiyem
Umarım en kısa sürede çözülür sorununuz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
elektrik hatası olabilir, akü yeni ölçüm yapıldı demeseydiniz benimde aklıma ilk akü gelmişti. sigorta kutusunu da kontrol ettirmenizde fayda var eğer yetkili servise giderseniz.

Aracınız
Civic FB7 2014
s.a. bende de fb7 araç var.. bir kaç bu ikazlar yanıyor.. ilk lastik ikazı yanıyor sonra diğerleri.. aracı aktif kullanmıyorum.. her çalıştırışta bir gösterşyor bir göstermiyor.. pc bağlatıp sıfırlatğımda da tekrarlıyor.. dün elketrikçiye gösterdim tekrar.. hafta içi bırakacaksın bakacaz dedıler.. mağlum güven de edemiyorsun kimseye.. akü 6 aylık akü.. kutup başları temiz sağlam.. bende şaştım..

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merbalar,
Araç genel bir hata veriyor, muhtemelen sağ arka tekerin hız sensörü aracın beynine gerekli hız verisini gönderemiyor, sensörden beyne giden hattı incelemeniz faydalı olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
s.a. bende de fb7 araç var.. bir kaç bu ikazlar yanıyor.. ilk lastik ikazı yanıyor sonra diğerleri.. aracı aktif kullanmıyorum.. her çalıştırışta bir gösterşyor bir göstermiyor.. pc bağlatıp sıfırlatğımda da tekrarlıyor.. dün elketrikçiye gösterdim tekrar.. hafta içi bırakacaksın bakacaz dedıler.. mağlum güven de edemiyorsun kimseye.. akü 6 aylık akü.. kutup başları temiz sağlam.. bende şaştım..
Aracı aktif kullanmadığınız için özellikle soğuk hava koşullarında akü voltajı düşük kalıyor olabilir, akü şarjını ölçüp aküyü dışarda şarj etmeniz faydalı olabilir.

Geri