Civic FB7 Sunroof çatlaması. Değişim 12500 tl.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar.
Aracım 2013 civic. Park halinde iken sunroof camı parçalanmış halde buldum aracımı.
Muhtemelen yan binadan taş falan attılar. Camda taş izi var. Parçalanmış ama dökülmemiş.
Kasko var. Kaskodan yaptırayım dedim ama yetkili servis 12.500TL fiyat çıkardı. Tabi bu rakam tramere yansıyacak. Aracımda zaten 4 bin tl kadar kaporta hasarı tramer mevcut.
1. Satarken aracın değeri düşer mi? Satarken sıkıntı yaşar mıyım?
2. Bu durumda tavsiye edeceğiniz alternatif bir çözüm öneriniz var mı?
Teşekkürler.

Mecbur yaptiracan hocam. 12bini verecek gucun varsa bilemem. Zaten arac alirken atilan mesajda hasarin neden kaynaklandigi satir satır mevcut. Yani 12binlik hasarin sanrufdan oldugu belli. Sıkıntı olmaz bence. Ama bizim millet illa tramersiz arac ister oda ayri bir mesele

.

Evet hocam ben de satarken fiyatı düşürmeyi düşünmüyorum da kızdığım nokta bir sunroof camının 12500 lira olması.
Bu camın da yan sanayisi yokmuş. Sadece çıkma parça bulursan olabilir. Onun da fiyatı çok da az değil.
Bence kaskodan yapılacağı için böyle fiyat çıkarıyorlar.

Honda nın yedek parçası diğer markalara göre epey pahalı bu yüzden kasko dan yapılan onarımlarda tramer kaydı şişiyor uçuyor ve araçta tamir sonrası sürüşte sıkıntı yaratmayacak ciddi bir hasar olmasa bile Honda lar beş altı tane parçası değiştirilecek onarılacak olsa bile perte çıkıyorlar. Sırf tamir bedeli araç değerini aştığı için. Bu çok kötü bir şey. Gereksiz bir durum.

Bunu ben biliyorum eski Honda cılar yeni Honda cılar biliyorlar. O yüzden piyasa değeri mesela 150000 lira olan bir Honda nın 80000 lira tramer kaydı olsa ve yetkili serviste kayıtlı biçimde tamir edilmiş olsa bunlar ön cam, sunroof, tampon, far vs. gibi basit parçalar olsa ben ikinci el olarak o aracı seve seve tercih ederim alırken pazarlık dahi etmem, sıkıntı etmem çünki mevzuyu biliyorum yedek parça pahalı.

Ama daha önce yedek parça fiyatı çok ucuz olan Hyundai, Renault, Fiat veya Volkswagen gibi markaları kullananlar ikinci elde Honda yı tercih etmek isteyip te 10000 lira tramer görünce kamyonun altına girmiş tren biçmiş zannediyorlar halbuki en fazla tamponu çatlamış ve değiştirilmiş oluyor o Honda nın. İstisnalar da vardır onlar ayrı.

Bilmem anlatabildim mi?

Demek istediğim eğer severek kullanıyorsanız ve uzun süre kullanmaya devam edecekseniz kaskodan serviste yaptırın gitsin, eğer 16-17000 lira tramerle satacaksanız da güzel bir alıcı bulmaya gayret etmeniz gerekir. Mesela şunlardan uzak durursunuz: "bu araçta 16000 lira tramer var sunroof gibi çok fazla bir değer kaybına sebep olmayan parçalar değiştirilmiş ama ben bunu alırsam bunları daha sonra satacağım kişiye açıklayamam ve satamam" diyen adama araba satmayacaksınız, öyle adama zaten hasarsız tramersiz araba da satmayacaksınız, gitsin sıfır araba alsın.

Merhabalar.
Aracım 2013 civic. Park halinde iken sunroof camı parçalanmış halde buldum aracımı.
Muhtemelen yan binadan taş falan attılar. Camda taş izi var. Parçalanmış ama dökülmemiş.
Kasko var. Kaskodan yaptırayım dedim ama yetkili servis 12.500TL fiyat çıkardı. Tabi bu rakam tramere yansıyacak. Aracımda zaten 4 bin tl kadar kaporta hasarı tramer mevcut.
1. Satarken aracın değeri düşer mi? Satarken sıkıntı yaşar mıyım?
2. Bu durumda tavsiye edeceğiniz alternatif bir çözüm öneriniz var mı?
Teşekkürler.
hocam.ben sizin yerinizde olsam cikma sanroof bakarim veya sadece sanroof cami bakarim cikma parca cok piyasada.12.500 hasar kaydi eklensede alici adam ne degistigine pek bakmiyor direk ooo bukadar hasari var diyip vazgeciyor veya paya dusuk fiyat veriyor araca ben sizin yerinizde olsam.o sekil.yapardim tabi yine karar sizin

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yetkili serviste takılsın bırakın. Kasko bu günler için var. Çıkma bulursunuz ama neden cebinizden vereceksiniz ? Hasar kaydı tramer gerçekten bu sigorta şirketlerinin bizlere attıgı en büyük kazıktır.

Hasar oluştuysa bu parça yeni ve orijinal ekipmanla(parçayla) değişip yenilenmiş olacak. Bunda problem nedir ? Asıl korkuttukları şey hasar kaydınız oluşursa arabanızın değeri düşer işte bazı takıntılı kişileri buradan vuruyorlar. Benim aracımda hasar kaydı yok ama inanın bu derece maddi yükü ağır bir hasarda kesinlikle uğraşmazdım. Tek zarar hasarsızlık indiriminiz sıfırlanır ama inanın buna değer. Gidin serviste dosya açtırın kahvenizi alın ve arkanıza yaslanın.

Cepten yaptırınca değer düşmüyor ama sigorta dan yaptırınca bu araba hasar kayıtlı saçmalığa bak. Ülkede o çok sıkıntı var ki çarpan çarpana. Gerçekten hiç sıkmayın canınınızı asıl suçlu o tavan camını patlatan şahısı araştırıp sallamak lazım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet hocam ben de satarken fiyatı düşürmeyi düşünmüyorum da kızdığım nokta bir sunroof camının 12500 lira olması.
Bu camın da yan sanayisi yokmuş. Sadece çıkma parça bulursan olabilir. Onun da fiyatı çok da az değil.
Bence kaskodan yapılacağı için böyle fiyat çıkarıyorlar.
Sadece cam fiyatı değildir o.

Servis kızaklar dahil kopmle mekanik sistemi değiltirir.

Mekanik sisteminiz sağlam, sadece cam hasarı varsa, çıkmacılarda sadece cam bulabilirsiniz. Tahminimce 1500 2000 lira arasıdır.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben hala neden kasko yaptırıoz kaza yapınca kasko varken neden cebden yaptırmayı düşünüyoruz hala anlamıs değilim bu tür saçmalıklar neden bizim ülkemizde arkadaşlar ya
emoji848.png
emoji848.png
emoji848.png

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
size kesinlikle katılıyorum hocam. zaten direk servise gidip kasko kapsamında siparişi bile vermiştim dün. benim konu açmamdaki amaç servisin gereksiz fiyat abartması. 3 bin 5 bin anlarım da 12500TL ne demek yahu?
benim kaskom da olmayabilirdi. 12500TL bir cam için vermek çok can sıkıcı olurdu. Nerden bakarsan bak o cam o kadar para etmez.

Sadece cam fiyatı değildir o.

Servis kızaklar dahil kopmle mekanik sistemi değiltirir.

Mekanik sisteminiz sağlam, sadece cam hasarı varsa, çıkmacılarda sadece cam bulabilirsiniz. Tahminimce 1500 2000 lira arasıdır.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hayır hocam ısrarla yetkiliye sordum. mekanizma değişecek mi diye. hayır sadece cam ve fitil değişecek
mekanizmaya karışmayacağız dediler.

Geri