Civic FC5 Sunroof fitilinden ses gelmesi

Aracınız
Civic FB7 2013
Herkese merhaba. İlk defa bir konu açıyorum. Yanlış yere konuyu açtıysam kusura bakmayın.
Bilindiği üzere sedan civiclerde sunroof iki şekilde açılıyor. Geriye doğru sunroof’u açtığımda normalin dışında hiç ses gelmemesine rağmen yukarıya doğru sunroof kısmen açıldığında fitil sanki bir yere sürtüyor gibi dırrrrrrt gibi bir ses çıkarıyor.
2020 model sedan civic eco elegance aracımı bir bahar ayında yıkadıktan sonra ve henüz 3.000 km’de iken bu sorun ilk olarak başıma gelmişti.
Kış ayında olduğumuz için şu anda pek önemsemiyorum. Daha önceki aracım 2013 model fb7 eco elegance idi. Onda böyle bir sorun hiç yaşamamıştım.
Şu anki aracımı uygun bir zamanda yetkili servise götürmüştüm, ilk etapta pek önemsemediğim için kayıt açtırmaya gerek duymadım. Ayak üstü silikon sprey uygulandı. Geçici bir süreyle ses kesildi. Ancak araç yıkandıktan ve kuruduktan sonra aynı ses yine kulağa gelmeye başladı. İlginç olan şu ki yağmur yağdığında bu ses kesiliyor. Kuruyunca tekrar başlıyor.
Bunu önlemenin kalıcı bir çözümü var mı? Fitilin bu şekilde ses çıkarması ileride başka bir sorun oluşturur mu? Bunu önlemenin yolu sürekli silikon spreyle ara sıra işlem mi yapmak?
Aynı sorunu yaşayan ya da konuyla ilgili bilgisi olan birileri varsa tavsiyelerini esirgemeden söylemesini rica ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ses fitilin değdiği yüzeyden kaporta kısmına sürtmesinden geliyor.ben kaporta kısmını silmiyorum tozlu bırakıyorum iki yüzeyde temiz olduğunda fitil kaporta yüzeyinden kaymıyor.Rahat hareket edemediği için açılırken ses yapıyor.kaporta kısmına kayganlaştırıcı bir şeyde sürülebilir.

Geri