Sunroof Problemi

Ad Soyad
Atakan Atmaca
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba 2018 FC5 aracım var. Araçta sunroof kapatma tuşuna bastığım zaman sunroof kapanıyor tekrar açılıyor. Sunroof açma tuşuna bastığımda tam anlamda açılmıyor takılı kalıyor. Bu neden yapar?

bir de sürücü sol tarafta ki hoperlorden ses gelmiyor.

Böyle durumlarda en basit ve maliyetsiz işlerden başlanılir size tavsiyem önce o kızak ve hareket eden her yeri ıslak mendille güzel temizleyin sonrasında eliniz deymisken oluklarinida temizleyin zamanla koku yapmasini engellemiş olursunuz.
Sonra bı elektrikciye uğrayın yada herhangi bi yerde yaglattirin hareket eden önemli noktaları. Düzelmez ise garantisi varsa aracınızın servise gidin. Hatta garantisi varsa hiç bir işlem yapmadan direk servise gidin, kullanıcı hatası demesinler.
Garantisi yoksa kolları sıvayın derim.

Honda madness
Aracın garantisi bitmiş maalesef. Bende 2018 model bir aracı da sanayide ki esnaflara güvenemediğim için bırakmak istemiyorum. Önceden focus model aracımız vardı 2007. Arabayı sattık sanayide çok para gitti hiç güven vermiyorlar fakat servisleriin fiyatı da muazzam uçuk ne yapacağız bilmiyorum.

Aracın garantisi bitmiş maalesef. Bende 2018 model bir aracı da sanayide ki esnaflara güvenemediğim için bırakmak istemiyorum. Önceden focus model aracımız vardı 2007. Arabayı sattık sanayide çok para gitti hiç güven vermiyorlar fakat servisleriin fiyatı da muazzam uçuk ne yapacağız bilmiyorum.
Hangi sehirdensiniz?

Honda madness

Merhaba 2018 FC5 aracım var. Araçta sunroof kapatma tuşuna bastığım zaman sunroof kapanıyor tekrar açılıyor. Sunroof açma tuşuna bastığımda tam anlamda açılmıyor takılı kalıyor. Bu neden yapar?

bir de sürücü sol tarafta ki hoperlorden ses gelmiyor.
Sorun düzeldi mi bilmiyorum ama kalibrasyon sorunu var gibi.
Araç çalışırken,park konumunda sunroof kapatma tuşuna 10 saniye boşunya basılı tutun. Açıp kapanınca aracı stop edin. Çıkıp kapıları kilitleyin. Umarım yararı olur.

Arkadaşlar yetkili serviste araç kontrol edildi. Sunroof motorunun algılama hatası olduğundan bahsedildi. Otomatik kapatmaya bastıktan sonra kapandıktan sonra motor açma emri veriliyormuş gibi algılayıp tekrar açıyormuş. Manuel kapatmada sorun yok. Tavan döşemesi kısmen sökülüp motora kalibre ayarı yapıldıktan sonra tekrar takılacakmış yanlış işçilik ücreti biraz pahalı geldi. Yardımlarınız için teşekkürler

Geri