Sunroof tuşu kırıldı

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Tavana monteli sunroof düğmeleri birçok markada kırılıyor bunun en temel sebebi yazın güneşin altına bıraktığınız arabanın tavanının güneş yiye yiye bu düğmenin plastiğinin sıcaktan gevrekleşmesi, birde tavandaki düğmeyi normal bir insan sürüş esnasında doğal olarak çok kibar kullanamaz, gözümüz yola bakarken illa ki bir elimizi yukarı kaldırınca biraz acele etme durumu oluyor bu düğmeyi itip çekerken istemsizce asılıyoruz ve kırılıyor bu doğal birşey. Arabanın tavanı güneşten korunursa ve sunroof açıp kapatırken önce arabayı durdurup ondan sonra acele etmeden sunroof açılıp kapatılırsa bu düğme kolay kolay kırılmayacaktır.

Servisin dediği dış etkenden kasıt güneşte yatması olabilirdi, ama yüzeysel açıklama yapıp geçiştirirler ise böyle ücretsiz değiştirmek zorunda kalırlar işte:)

Burada haksız olan taraf üretici firmadır çünki zamanında düzeltilmeyen problemli tasarımlar her daim sıkıntı çıkarırlar, bu parça birçok otomobilde birçok markada çok fazla kırılır, o zaman demekki ya bunun tasarımı iyileştirilip kapı içine cam düğmelerinin yanına falan konulacak yada ozon etkisi güneş sıcak soğuk gibi etkilerden bozulmayacak yapıda malzemeden üretilmesi gerekir. Bu önlemleri iyileştirmeleri yapmayan üretici garantiden daha nice miktarda ücretsiz sunroof düğmesi değiştirir.

Hocam hayırlı olsun. Teşekkür ederim paylaşımın için
Hocam bugün servis değişimi sağladı şu parçayı değiştirdi sizin de değişir inşallah
ae103c5b01f43ce25e520edabfd72ce1.jpg

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SM-J610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhaba bugün tüketici hakem heyeti sonuç evrağı geldi .Ben hakem hetine honda Türkiye kocaeli diye yazdım iyiki de bayi değil honda Türkiye vermişim.hakem heyeti şikayetimden dolayı hondadan bilgi ve savunma istemiş, gelelim mevzuya.
Honda Türkiye ise savunma olarak verdiği cevap; Karşı taraf savunmasında müvekkil şirketin müşteri memnuniyetini sağlamak ve isteği iyi niyet politikasına istinaden onarım yapılmasına karar verilmiştir.Müşteri bilgilendirilmiş ve onarım yapılmak üzere yetkili bayiye davet edilmiştir.
Evet arkadaşlar anlaşılan tüketici hakem heyetine başvurmasam değişim sağlayamayacaktım.Tarafımdan kasıtsız olarak kapatmak amaçla kullandığım tuş kırılması tarafımca kazanılmıştır.Benim gibi mağdur olmamanız dileklerimle.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese merhaba bugün tüketici hakem heyeti sonuç evrağı geldi .Ben hakem hetine honda Türkiye kocaeli diye yazdım iyiki de bayi değil honda Türkiye vermişim.hakem heyeti şikayetimden dolayı hondadan bilgi ve savunma istemiş, gelelim mevzuya.
Honda Türkiye ise savunma olarak verdiği cevap; Karşı taraf savunmasında müvekkil şirketin müşteri memnuniyetini sağlamak ve isteği iyi niyet politikasına istinaden onarım yapılmasına karar verilmiştir.Müşteri bilgilendirilmiş ve onarım yapılmak üzere yetkili bayiye davet edilmiştir.
Evet arkadaşlar anlaşılan tüketici hakem heyetine başvurmasam değişim sağlayamayacaktım.Tarafımdan kasıtsız olarak kapatmak amaçla kullandığım tuş kırılması tarafımca kazanılmıştır.Benim gibi mağdur olmamanız dileklerimle.

Bu gibi kullanıcı hatası ile geçiştirilen durumlar için bilgi amaçlı kıymetli paylaşım, teşekkürler (y)

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba başıma talihsiz bir olay geldi şanzıman bakımına gitmeden bir gün önce sunroof tuşu kırıldı.tuşa da sadece kapatmak için ileri komutu verdim kırıldı.servise durumu anlattım serviste sağolsun harici etjenden dolayı kırıldığını garanti kapsamına da girmediğini söyledi.saolsun honda türkiyede servisin arkasında durdu.bende bu gün tüketici hakem heyetine başvurdum.içim çok rahat çünkü tuşa abanmadım yumruk atmadım sadrce ileri ittim.şimdi hakem heyeti negatif sonuçlanırsa o parçayı nasıl tedarik edebilir yardımlar için çok teşekkürler.
3825d1be1e62a4a42807ed597a046066.jpg

Hocam emsal göstermek için belge varmı? Aynı sorun bende de var Kocaeli servis için

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar herkese selamlar,
Eski bir konuyu hortlatmış gibi oldum fakat sizlerle paylaşmak istedim. Aracımın sunroof açma kapama tuşu kırılmıştı forumlarda uzun süre baktım fakat net bir durum bulamadım. Bazı arkadaşlar yazı alıp tüketici hakem heyetine başvuru yapmış durumda. Ben bu durumda Honda Marmaraya gittim durumu anlattım. Kırık parçanın fotoğrafını çektiler sonra servis kaydı açıldı. 3 gün sonra aradım parça onayı gelmiş. hafta sonu yeni parçanın montajı için gideceğim. Araştırma yaparken Honda Cem ile de görüşmüştüm serviste kayıt açıldın fabrika değişim yapar dediler. Dedikleri gibi de oldu.
Özetle aracınızın garantisi devam ediyor ise bir Honda bayisine gidin servis kaydı açtırın.

Herkese keyifli forumlar umarım yardımcı olabilmişimdir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba başıma talihsiz bir olay geldi şanzıman bakımına gitmeden bir gün önce sunroof tuşu kırıldı.tuşa da sadece kapatmak için ileri komutu verdim kırıldı.servise durumu anlattım serviste sağolsun harici etjenden dolayı kırıldığını garanti kapsamına da girmediğini söyledi.saolsun honda türkiyede servisin arkasında durdu.bende bu gün tüketici hakem heyetine başvurdum.içim çok rahat çünkü tuşa abanmadım yumruk atmadım sadrce ileri ittim.şimdi hakem heyeti negatif sonuçlanırsa o parçayı nasıl tedarik edebilir yardımlar için çok teşekkürler.
3825d1be1e62a4a42807ed597a046066.jpg

Garantiden değişim yapılıyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri