Sunroof ve cam sorunu

Aracınız
Civic FC5 2017
Benim camlarda olmadı. Sunroof ta oldu. Tamamen açıkken benim çocuk elini ve vucüdunu dışarı çıkardı (düşük hızda, Merak amaçlı :) tabi ) daha sonrasında eli sanırım öndeki rüzgar plastiğine değdi. Tamamen kapatmak istediğimde kapanmaya yakın geri geldi.. Bende defalarca denedim olmadı. Sonrasında aracı stop etmiştim. Anahtardan sunroofu kapattım kapandı. güvenlik amaçlı olduğunu düşünüyorum. Sizde aynı olayı camlarınız kapanmadığı zaman biryere aracı parkedip stop ettikten sonra kumandadan dener misiniz? hem bizlerde durumu anlamış oluruz. Saygılar.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar benim aracımda da fc5, otomatik cam kalkarken tam kapanma esnasında geri açılıyor.Bazen yapmıyor, ama genel de yapıyor.Bu durumu yaşayan varmı acaba, problem nedir bi fikir sahibi, bu durumu yaşayan varmı.
Bu sorunu bende yaşadım, kış aylarında hep oldu, yaza girerken fitilleri slikon sprey ile sildim düzeldi.
Muhtemelen fitillerin soğukda sertleşmesinden oldu.
Umarım daha beter hale gelmez. Unutmayınız ki maliyetleri düşürmek firmaların temel amaclarından biridir.
2017 model Süper-B nin tüm arka kapı fitillerinin değiştiğini biliyorum.

Aracınız
Civic FC5 2016
fitiller den sanırım bunu da denicem olmadı yetkili servise götürücem artık teşekkür ettim, neden yapıyor anlamıyorum, şöför camı bide diğerlerinde yok

Aracınız
Hayırlı günler.
Aynı sorun bende şu şekilde oluyordu: yağmur yağdığında ön camlar, daha çok şoför tarafı camı sonuna kadar kapanıp geri açılıyordu.
Servise gittiğimde sorunu söyledim. Gördüğüm kadarıyla spreyle cam fitilleri temizleniyor.
Şu an sıkıntı yok, düzeldi.

D6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar benim aracımda da fc5, otomatik cam kalkarken tam kapanma esnasında geri açılıyor.Bazen yapmıyor, ama genel de yapıyor.Bu durumu yaşayan varmı acaba, problem nedir bi fikir sahibi, bu durumu yaşayan varmı.
AYNI SORUN BENDEDE MEVCUT NASIL ÇÖZDÜNÜZ BEN FİTİLLER ARASINA KREDİ KARTI SOKUP BAKIYORUM DÜZELİYOR SONRA GENE OLUYOR

Aracınız
Civic FC5 2016
AYNI SORUN BENDEDE MEVCUT NASIL ÇÖZDÜNÜZ BEN FİTİLLER ARASINA KREDİ KARTI SOKUP BAKIYORUM DÜZELİYOR SONRA GENE OLUYOR
Ben gösterdim sorun fitillerin içeri doğru yuva yapması, ilk etapta bir ay camı kullanmadım sonra Az da olsa yine yapar oldu. bir böyle deneyebilirsiniz. Bende tuşa basılı Tutunca Sıkıntı olmuyor du, otomatikte atıyordu. İkinci çözüm İyi bir usta dışardan fitilleri malzeme yardımıyla düzeltip kullanılabilir ki ben öyle yaptım, ikinci Olarak camı söküp orayı tamamen düzeltip sorun giderilebilir.

Geri