Surtme sesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba.fc5 otomatik aracın 1500 devirde iken böyle surtme sesi gibi tirrrt diye bir ses geliyor..Ama sadece 1500 devirde yapıyor..Bu neden olabilir..

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar merhaba.fc5 otomatik aracın 1500 devirde iken böyle surtme sesi gibi tirrrt diye bir ses geliyor..Ama sadece 1500 devirde yapıyor..Bu neden olabilir..
Ne yaptın hocam baktirabildin mi soruna? Baktirmamissan hâlâ devam ediyor mu sorun?

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Hayır baktiramadim daha çünkü servis,bulunduğum ilde yok.Sorun da devam ediyor...
Sizin yazdığınız sesleri daha önce fd6 kasa otomatik vitesle yaşayanlarda çok varmış. Bir formda dikkatimi çekti, öyle bir okuyayım dedim ama fc5 ile o sesleri duyanda çok insan varmış. Daha net bir sonuca ulasan olduğunu göremedim. Sizde servise gidip aldığınız cevabı buraya yazarsanız insanlara faydalı olur düşüncesindeyim

Aracınız
Civic FC5 2018
Sizin yazdığınız sesleri daha önce fd6 kasa otomatik vitesle yaşayanlarda çok varmış. Bir formda dikkatimi çekti, öyle bir okuyayım dedim ama fc5 ile o sesleri duyanda çok insan varmış. Daha net bir sonuca ulasan olduğunu göremedim. Sizde servise gidip aldığınız cevabı buraya yazarsanız insanlara faydalı olur düşüncesindeyim

Tabi ki,yazarım..

Aracınız
Civic FD6 2008
Gerçi ben duygunuz o sesin motorun ömrünü veya performansını çok etkileyecek bir durum olmadığı düşüncesindeyim. Şanzıman yüke bindiğinde ve düşük devirde iken olan titreşimin şanzıman ve motor bloğu dışındaki parçaların birbirine çarpması sonucu ortaya çıktığını düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Gerçi ben duygunuz o sesin motorun ömrünü veya performansını çok etkileyecek bir durum olmadığı düşüncesindeyim. Şanzıman yüke bindiğinde ve düşük devirde iken olan titreşimin şanzıman ve motor bloğu dışındaki parçaların birbirine çarpması sonucu ortaya çıktığını düşünüyorum.

Sizde de oluyo mu peki..Hiç denediniz mi baktınız mi..

Aracınız
Civic FD6 2008
Sizde de oluyo mu peki..Hiç denediniz mi baktınız mi..
Bende olup olmadığına çok bakmıyorum. Eski bir Honda kullanıcısı olarak ,bu arabalar eskiden beri böyle. Önden bir yerlerden sesler geliyordu. Biraz bez bant uygulaması yaptım sesin çoğu gitti. Ön camın altında kaputu açınca görülen bir parça var ona bir baktır istersen. Dediğin sesi yapabilecek bir titreşimi var

Geri