Tampon dahil her yeri orjinal olan aracıma eksperde sok tak var denildi

Ad Soyad
Mustafa Kaya
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba geçen hafta fc5 aracımı satışa çıkardım ve bir arkadaş geldi ekspere soktuk ve araç kaputu sok tak çıktı. Nedenini sorduğumda sebebini bilmediklerini sadece vidalara bakıp o karara vardıklarını söylediler. Komple orjinal araca neden böyle bir şey olsun ki dedim ve cevap veremediler. Aracın ikinci sahibiyim ilk sahibini de tanıyorum ve araca daha önce hiç dokunulmadi ve full servis bakımlı. Daha önce başına gelen var mıdır acaba ? Alırken yaptırdığım expertiz raporunda bir şey çıkmadı. Tek kafamı kurcalayan servisin habersiz bir işlem yapması ama bunu da gerektirecek ne olabilir ki diye düşünüyorum ve işin içinden çıkamadım :)

Ekli dosyalar

• IMG_20230825_190530.jpg
    IMG_20230825_190530.jpg
    104.5 KB · Görüntüleme: 139
  • IMG_20230825_190522.jpg
    IMG_20230825_190522.jpg
    84.6 KB · Görüntüleme: 142
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba geçen hafta fc5 aracımı satışa çıkardım ve bir arkadaş geldi ekspere soktuk ve araç kaputu sok tak çıktı. Nedenini sorduğumda sebebini bilmediklerini sadece vidalara bakıp o karara vardıklarını söylediler. Komple orjinal araca neden böyle bir şey olsun ki dedim ve cevap veremediler. Aracın ikinci sahibiyim ilk sahibini de tanıyorum ve araca daha önce hiç dokunulmadi ve full servis bakımlı. Daha önce başına gelen var mıdır acaba ? Alırken yaptırdığım expertiz raporunda bir şey çıkmadı. Tek kafamı kurcalayan servisin habersiz bir işlem yapması ama bunu da gerektirecek ne olabilir ki diye düşünüyorum ve işin içinden çıkamadım :)
Fabrikasyon FC5 lerde ön kaputta 150 km/h ve daha yüksek hızlarda kaputta dalgalanma kronik sorunu çıkıyordu....Bundan dolayı sizden önceki sahibi işlem yaptırmış olabilir...yetkili servis ön kaput ayarı için kaput civatalarına anahtar değdirmiş olabilir...tahmin

Benim 2018 FC5 de kaput dalgalanması vardı ben yetkili serviste ayar yaptırdım mesela..

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Ad Soyad
Mustafa Kaya
Aracınız
Civic FC5 2020
Fabrikasyon FC5 lerde ön kaputta 150 km/h ve daha yüksek hızlarda kaputta dalgalanma kronik sorunu çıkıyordu....Bundan dolayı sizden önceki sahibi işlem yaptırmış olabilir...yetkili servis ön kaput ayarı için kaput civatalarına anahtar değdirmiş olabilir...tahmin

Benim 2018 FC5 de kaput dalgalanması vardı ben yetkili serviste ayar yaptırdım mesela..

Benim de aklıma geldi ama bunun servis raporlarında geçmesi gerekmez miydi? Bunun dışında eksperin direkt sok tak var demesi doğru mudur?

Ad Soyad
Ömer Cihan Özşahin
Aracınız
Civic FB7 2014
Sıfır arabada sök tak çıkartan ekspertiz firmaları var

Aracınız
Honda CRV

kaput dalgalanma ayarı için kaputtaki vidalar ile oynama yapılmıyor. Ondan olamaz

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba hocam, aracınızda bir sök tak olduğunu düşünmüyorum. Hemen hemen tüm fc5lerde durum aynı. Çevrenizde fc5 varsa kontrol edebilirsiniz. Benim sattığım 2019 hatasız aracımda da cıvatalar sizinki gibiydi. Honda'yı bilmeyen bir ekspere denk gelmişsiniz. Kaput ayarı için kaput cıvataları sökülmez. Ön tarafta ayar takozlarından ayarlanır.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Nisan ayında kayınpederin 2006 C-Max'ini sattık. Alıcı aracı ekspertize sokmak istedi. Ekspertizde aracın orijinal, üzeri güneş yanıklı sol arka çamurluğunu boyalı işlem görmüş olarak raporladılar. Ekspertiz şirketlerine bütün güvenimi kaybettim.

Ad Soyad
Ömer Cihan Özşahin
Aracınız
Civic FB7 2014
1 Ağustosta aldığım aracımı ekspertize soktum. lpg kaçağı var dedi. oradan çıktıktasn sonra 4 farklı yerde kontrol ettirdim. alakası yok dediler.

Ad Soyad
Mustafa Kaya
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba hocam, aracınızda bir sök tak olduğunu düşünmüyorum. Hemen hemen tüm fc5lerde durum aynı. Çevrenizde fc5 varsa kontrol edebilirsiniz. Benim sattığım 2019 hatasız aracımda da cıvatalar sizinki gibiydi. Honda'yı bilmeyen bir ekspere denk gelmişsiniz. Kaput ayarı için kaput cıvataları sökülmez. Ön tarafta ayar takozlarından ayarlanır.
Hocam keşke tavırlarını gorseydiniz. En ufak bir açıklama bile yapmadılar alıcı arkadaş da itimat etmedi hiç konuşmak da istemedi, direkt fiyat kırmak istedi bende zaten uyguna verdiğim için olmaz dedim almadı ama moralimi çok bozmuştu

Geri