Civic FC5 Tampon hasarı kasko

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba. 2017 model fc5 arabanın sağ ön tamponunu direğe çarptım. Park sensörü ve sis farı çalışıyor. Kaskoyu bozdurarak serviste tampon değişimimi yada sanayide kaportacıya kendimmi yaptırayım. Kaskoyu daha önce hiç kullanmadığım için %65 hasarsızlık indirimi ile yapılıyor, şimdi kaskoyu bozdurursam hasarsızlık indirimi sıfırlanıyormu. Tecrübeli arkadaşlar lütfen yardım bekliyorum. Balıkesir / havran

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ekli dosyalar

• IMG_8814.JPG
    IMG_8814.JPG
    245.4 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_8811.JPG
    IMG_8811.JPG
    277.9 KB · Görüntüleme: 75
Ad Soyad
Süleyman akpınar
Aracınız
Civic FC5 2017
Öncelikle geçmiş olsun bende küçük çaplı kaza yaptım tek taraflı kaskomu kullandım ve hasarsızlık indirimi devam etti yılda iki kazadan sonra hasarsızlık indirim bozuluyor demişti yaptırdığım şirket

Aracınız
Civic FC5 2017
Öncelikle geçmiş olsun bende küçük çaplı kaza yaptım tek taraflı kaskomu kullandım ve hasarsızlık indirimi devam etti yılda iki kazadan sonra hasarsızlık indirim bozuluyor demişti yaptırdığım şirket

Poliçe vadesi içerisinde bir hasar gerçekleşirse hasarsızlık indirim hakkı bir kademe aşağıya indirilir yazıyor. Heralde % 65 olan indirim %55 yada % 50 ye iniyor. Autoking de mini onarımmı yada hasarsızlık indirim oranının düşürüp kaskodan değişimmi daha mantıklı olur.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba. 2017 model fc5 arabanın sağ ön tamponunu direğe çarptım. Park sensörü ve sis farı çalışıyor. Kaskoyu bozdurarak serviste tampon değişimimi yada sanayide kaportacıya kendimmi yaptırayım. Kaskoyu daha önce hiç kullanmadığım için %65 hasarsızlık indirimi ile yapılıyor, şimdi kaskoyu bozdurursam hasarsızlık indirimi sıfırlanıyormu. Tecrübeli arkadaşlar lütfen yardım bekliyorum. Balıkesir / havran

Geçmiş olsun. Benimde benzer durum başıma geldi. Sadece plastik aksamla uğraşan tamponcukar var. Muhtemelen 400/500 civarına hallederler. Belki 200 de boyacı alır?

Ad Soyad
Süleyman akpınar
Aracınız
Civic FC5 2017
Poliçe vadesi içerisinde bir hasar gerçekleşirse hasarsızlık indirim hakkı bir kademe aşağıya indirilir yazıyor. Heralde % 65 olan indirim %55 yada % 50 ye iniyor. Autoking de mini onarımmı yada hasarsızlık indirim oranının düşürüp kaskodan değişimmi daha mantıklı olur.

Bence kasko poliçenizin müşteri temsilcisi ile Bi görüşün onlarda Bi bilgi verir mutlaka

Benzer durumu bende yaşadım hiç düşünmeden gidip kaskodan yetkili servis e yaptırdım. 1600-1700 falan tutuyor benim alttaki plastik yada bakalit neyse oda öncesinden kırıktı onuda halletti yenisi ile değişti toplam 2400 tuttu. 1 kademe düşer dedi kaskocu varsın düşşün 200-300 TL için 2400 ödemek istemem. Hasarsızlık mevzusuna gelince tampon hasarına bakacaksa alıcı zaten almasın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Civic FB7 2014
Bir önceki aracım octavia idi toptancı arkadaş geri geri gelirken benim tamponu resmen patlatmıştı geçen yıl servis 4 bin tl gibi bi fiyat çıkardı resimleri paylaşsam sizin kazanın çok küçük olduğunu görürsünüz sanayide iyi bi plastik kaynak yapan usta bulduk 150 tl ye yaptı aracı görünce inanamadım tamponumu değiştiniz dedim :) önce güzel plastik kaynak yapan yer bulmak lazım çözerler uygun fiyata bence. tabi uğraşıp uğraşmamak size kalmış :)

Geri