Tekleme Hk

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar aracımda tekleme sorunu oldu ve motor arıza ışığını yaktı gaz yemiyordu ama aracı kapatıp benzine aldığımda ise biraz düzelir gibi oluyor sonra araba teklemeye devam ediyor ustaya götürdüm bobinlerde problem olabilir dedi bobinleri değiştirdi. inceledi test sürüşü yaptık düzelmiş gibiydi ama sonra arabayı 1 saat sonra çalıştırıp biraz uzun yol yapayım dedim 15 km gitmeden araba tekleme ve motor arıza ışığı yine tekleme yapmakta ve araba benzindeydi bu sorunla karşılaşan arkadaşlarımız varmı ne yapmam gerekiyor ?

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
Arıza kodu okumadı mı? Neyden kaynaklı olduğuna baksaydı bi. Kompresör testi yapabilirdi silindirlere. Sensörlerde sıkıntı olabilir. MAF MAP

ALP-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam bu tarz ani teklemeler ilk önce ateşleme sistemini akla getirir. Bobin değişmiş fakat bujiler nasıl?
Arıza kodunu öğrenebilirseniz daha iyi yardımcı oluruz.
Uzun süredir subap ayarı yapılmadı ise bu tarz tepkiler verebilir.
Problemi benzinde kullanarak çözmeye çalışın.

Aracınız
Civic FB7 2015
Geçmiş olsun hocam bu tarz ani teklemeler ilk önce ateşleme sistemini akla getirir. Bobin değişmiş fakat bujiler nasıl?
Arıza kodunu öğrenebilirseniz daha iyi yardımcı oluruz.
Uzun süredir subap ayarı yapılmadı ise bu tarz tepkiler verebilir.
Problemi benzinde kullanarak çözmeye çalışın.
Teşekkür ederim hocam daha 1ay önce subap ayarı yapıldı ve bujileri değişti. Hata kodu aklıma gelmedi pazartesi tekrar baktıracağım

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
Konusu açılmışken subap ayarı kaç bakımda bir yapılıyor? Fc5 2021 var bende 30bin de

ALP-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri