Tekrar Honda alır mısınız?

Eğer şu an bir Honda sahibiyseniz bir sonraki arabanız için tekrar Honda alır mısınız?

• EVET

Oy: 39 48.1%
  • HAYIR

Oy: 28 34.6%
  • KARARSIZIM

Oy: 14 17.3%

• Kullanılan toplam oy
    81
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sevmiyorsan satacaksin yok efendim delikanlı gibi vs. Üsluba bak. Arkadaşım sizi ilgilendirmez bu anlıyor musunuz. Bu arabayı satıp satmayacagima, ilana ne koyacağıma sen karar veremezsin. Parasını ben ödedim ister binerim ister gider gömerim. Seni zerre kadar ilgilendirmez. Ben verdiğim paranın karşılığında ne aldığıma bakarım. Eğer verdiğim paranın karşılığını vermiyorsa eleştiririm. İnsanların düşüncelerine saygı duymayi öğrenin biraz. Takım tutar gibi araba sevdalısı olmuşsunuz. Başka marka sevdalıları gelip civic çöküyor diye eleştiriyorsa onların kendi bileceği iş. Ben kendi arabam ile ilgili konuşuyorum. Eksiklerini yazıyorum. Ben diyorum ki arabada işçilik çok kötü verdiğiniz cevap başka arabada böyle. Bana hayır kardeşim bu arabanın işçiliği iyi diyemiyorsunuz. Ben diyorum ki araba da trim sesi var. Yeni bir araçta bu ses normal değil siz bana araba trim sesi yok diyemiyorsunuz. Aslında herşeyi sizde çok iyi biliyorsunuz ama konuları farklı yerlere çekerek cevap veriyorsunuz.

Yorumları okuyorum ve şok oluyorum. Borcu bitince kötülersin diyor beş yıldır civic kullanıyor. Talisman daha iyi diyor kendi aldığı arabaya ne kadar para verdiğinden talismanın fiyatından haberi yok. Sorunsuz araç olmaz ama yürüyen aksamı gerçekten çok sağlam bunu algılamak lazım. Donanımları çok iyi çalışır. Örneğin Passat koltuk ısıtma rezistansı her yerde hondada bozulmuyor ki kim satsın. Yakıtı çok düşük ve LPG uyumu gayet iyi check system yazısı var ama motor arıza göstergesi tüm lpgli otomobillerde var en az civiclerde oluyor. Servis kötü doğru. Eskişehir birmot ford servisine gidin size hayvan muamelesi yapıyorlar. Lütfen arabanıza ve arabamıza gerçeci yaklaşalım. Ben sırf eleştirdim diye focus formdan atıldım. Burada olumsuz yazı çok ne kadar güzel. Birde dikkat ediyorum herkes civic formlarda sıkıntı ve arzasına çözüm arıyor. Diğer markalarda sırf övmek için memnuniyetini anlatmaya forma girenler var. Herkese iyi formlar.

Eleştiren arkadaşlar bu yazdılarını herhangi bir vag grubunda yazsınlar bakalım ne oluyor

vtec kicked in yo !!!

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
bu konu ve oylama bilgi paylaşımı ve honda türkiye ye mesaj vermenin yanısıra ikinci el honda almayı düşünenler için de gayet yönlendirici olacak bir noktaya doğru gidiyor! Ben şahsen oldukça memnunum ancak memnun olmayan arkadaşlarımız araçlarını satmak isterken "bu araba alınmaz kardeşim" de demeyecektir... Mesaj vermek için anket yöntemi kullanarak 3. kişilerin işini kolaylaştırarak arastırmadan araçlarımızın imajının düşürülmesine yardım ettiğimizi düşünüyorum... üstelik konu gayet göreceli

Konuyu dolayısı ile anketi güncel bir Honda kullanıcısı olarak ben başlattım. Oyumu EVET olarak kullandım ve nedenlerini hemen anketin altında açıkladım. Benim şahsi fikrim dağda, bayırda ailemle yolda kalmadıktan sonra kaporta da kozmetik birşeyler olmuş çok önemli değil.

Bununla beraber "anket olmasın kendi aracımızı kötülüyoruz" şeklinde yorumunuza katılmıyorum. Merakımdan hemen şimdi kısa bir arama yaptım ve aynı soru/anket birçok marka için yıllar öncesinden sorulmuş. Birkaç örneği aşağıya ekledim.

Tekrar Rapid Alır mısınız?

Tekrar Opel alırmısınız ??

Yine Toyota Alır mısınız ?

Aracınızı değiştirmek isteseniz tekrar GP alır mısınız?

Arabayı değiştirecek olsanız yine Seat alır mısınız?

Bir başka yorumda bahsedildiği gibi farklı firmalar farklı özelliklerini öne çıkartıyor. Bu bir şirket/marka stratejisi. Umarım firmalar bu tür yorumları takip ediyorlardır, bence bu kötü değil iyi birşey.

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
arabaya 140bin TL verince küçük dağları yaratmış gibi davrandığımızdan mütevellit yarımız memnun değiliz.
şöyle bir gözlemim oldu kendimce; eğer ben yeni civic'i almadan bu forumu tam anlamıyla inceleseydim muhtemelen vazgeçebilirdim. en azından bir düşünürdüm başka bir araç alayım mı diye. ama şöyle bir durum da söz konusu ki bu tarz forumlar arabada çıkan problemleri gidermek/giderme tahmininde bulunmak için vardır. kullanıcı deneyimlerini gözlemleyerek araca yapılacak dokunuşlarda veya servis ücretlerinde fikir sahibi olunması amaçlanmıştır. zaten forumun amacı "problem nedir çözümü nedir" şeklinde. bu nedenle forumda sürekli civic ile ilgili problemler revaçta. bu forumun doğasıdır.
tabi bu durum doğal olarak karamsar bir görüntü çiziyor, ister istemez aracı kötülüyormuş gibi sürekli problemlerden bahsediliyor.

konun asıl amacı "şu an zaten HONDA sahibisiniz, bir dahakine yine HONDA alır mısınız?" yani diyor ki hondanın gelişeceğinden, bazı problemleri gidereceğinden, rakiplerine göre f/p avantajı durumundan ve benzeri bir sürü durumdan umutlu musunuz? bir dahaki aracı soruyor arkadaşlar şu anki aracı sormuyor. Benim gördüğüm şöyle bir soru varmış gibi cevaplar geliyor.
** Eğer HONDA almamış olsaydınız yerine yine de HONDA mı alırsınız yoksa farklı modellere mi yönelirsiniz? (Bu iki soru birbirinden farklıdır. Aynı gibi gözükebilir ama farklıdır.)

Nihayetinde fiyat bandında Honda Civic özellikle ECO modelleri ülkemizde şu an f/p ürünü gibi görülüyor. Hatta okuduğum bir habere göre şu anda Fiat EGEA'dan sonra en çok satılan ikinci araç konumunda. FİAT EGEA şu anda sport modelleri ile HONDA CİVİC ECO EXE kadar para istiyor farkında mısınız? En son donanım paketleriyle ford focus 195bin TL idi sorduğumda.
Aslında işin özü ne kadar para o kadar köfte.

Sevmiyorsan satacaksin yok efendim delikanlı gibi vs. Üsluba bak. Arkadaşım sizi ilgilendirmez bu anlıyor musunuz. Bu arabayı satıp satmayacagima, ilana ne koyacağıma sen karar veremezsin. Parasını ben ödedim ister binerim ister gider gömerim. Seni zerre kadar ilgilendirmez. Ben verdiğim paranın karşılığında ne aldığıma bakarım. Eğer verdiğim paranın karşılığını vermiyorsa eleştiririm. İnsanların düşüncelerine saygı duymayi öğrenin biraz. Takım tutar gibi araba sevdalısı olmuşsunuz. Başka marka sevdalıları gelip civic çöküyor diye eleştiriyorsa onların kendi bileceği iş. Ben kendi arabam ile ilgili konuşuyorum. Eksiklerini yazıyorum. Ben diyorum ki arabada işçilik çok kötü verdiğiniz cevap başka arabada böyle. Bana hayır kardeşim bu arabanın işçiliği iyi diyemiyorsunuz. Ben diyorum ki araba da trim sesi var. Yeni bir araçta bu ses normal değil siz bana araba trim sesi yok diyemiyorsunuz. Aslında herşeyi sizde çok iyi biliyorsunuz ama konuları farklı yerlere çekerek cevap veriyorsunuz.

Kardeşim devlet meselesi değil bu ister sev ister nefret et siz eleştirmek için eleştiriyorsunuz sizden çok var alıştık artık önemli olan objektif bakabilmek yani burda dsg patlıyor yazınca hemen savunmaya geçtin

vtec kicked in yo !!!

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Başka araçlar niye bizi ilgilemdirmesin ? Honda’nın göçüğü başka araba kullananları ilgilendiriyoda bizi niye dsg ilgilendirmiyo onlar araba değil mi ? Adam 200 milyar verip passatı manuel alıyor korkusundan sen 2000 modelini bile otomatik alıyosun sevmiyosan satıcaksın ya da delikanlı gibi satarken buraya yazdıklarını ilanada yazacaksın al kullan araba sana 1 kuruş harcatmasın üstüne bide değerlenerek satılsın ondan sonra yok dsg patlamamış yok iyi niyet garantisi varmış ne güzel istanbul be

vtec kicked in yo !!!

Dsg patladığında servis 12 bin tl lik şanzımanı araç serviste bakıma girdiyse ve 4 yıllık garantisi bitmemişse değiştiriyor. Senin benim aracımda da 6 yıllık garanti var,servise gel ben seni bi güzel yolayım diyen honda göçükle trim sesiyle yada en ufak sorunla gidince yüzüne bakmıyor,dizelde partikül filtreyle niye uğraştırıyor insanları yok şu kadar km devirli kullan geçer diyerek gönderiyor. Dsg ye laf ediyoruz ben de dahil ; peki kullandığımız markanın neden yemiyor çift kavrama kullanmak ta 50 yıllık yakıt tüketimi yüksek,gücü törpüleyen şanzımana sığınıyor.Beğenmediğiniz peugeot eat6 adıyla kullandığı şanzıman da tork konvertörlü gidip bir binin kullanın da tork konvertörlü şanzıman görün.Kusura bakmayın ama siz honda fanatizmi sergiliyorsunuz,benim aracım mükemmel sorunsuz demek bence yanlış. Aman araclarımızı eleştirmeyelim fiyatı düşmesin,piyasası düşmesin gibi bir fikri ben kabullenemiyorum, bugün honda kullanıyorum hondayı eleştireceğim sonuna kadar, yarın passata binersem onun eksiklerini eleştireceğim,10 sene sonra mercedese binersem onun da eksiklerini eleştireceğim. Ben müşteriyim kardeşim ben eleştireceğim ki bir sonraki modelini ona göre yapsım. Ama honda fanatikleri öyle savunuyor ki aracı homda aracını geliştirmeye ihtiyaç bile duymuyor. İngilterede ürettiği avrupaya amerikaya sattığı araçlara koyduğu malzemeyi donanımı bizim ülkemize bizim insanımıza da ne zaman sunarlarsa ozaman eleştirmeyi bırakırım.Bunu sadece honda değil hepsi yapıyor bu arada ama bunu yapıyorsun bari araca adam gibi boya at izolasyon yap,o da yok.

06 HONDA 2234

Talisman örneği verirken aracın 60 bin km olduğunu belirtmiştim. 60 bin km de bir talismanin fiyatını sahibinden arastirirsiniz diye umuyorum.

Bak tasiman diyosun D sınıfı diyosun c sınıfı cıvıcle karşılaştırıyosun, kesinlikle bu konun bütün yorumlarını okudum olumsuz yorum yapan 2 3 kişi var böyle düzgünce okuyunca hah evet valla haklısın diyebileceyim, onun dışından sen dahil herkes eleştirmek için yorum yapmış talisman demiş passat demiş vesayre yani nerdeyse arabanın kapısı açılıyor diye eleştireceksiniz burda bir çelişki var para senin paran araba senin araban ama bukadar sevmiyosan niye satmıyosun ? YERSİZ ELEŞTİRİ GİZLİ HAYRANLIKTIR

vtec kicked in yo !!!

Kardeşim devlet meselesi değil bu ister sev ister nefret et siz eleştirmek için eleştiriyorsunuz sizden çok var alıştık artık önemli olan objektif bakabilmek yani burda dsg patlıyor yazınca hemen savunmaya geçtin

Haklısın. Söylediğim sorunların hiç biri yok arabada. O kadar kusursuz ki Türkiye uzaya çıkarken bu kasayı kullanacağını açıkladı.

vtec kicked in yo !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri