Titreme ve içeri dolan gaz kokusu

maselz

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar. Akşam üzeri eve gelip aracı park ettiğimde motor titremeye başladı ve içeriyi inanılmaz gaz kokusu bastı. Fabrikasyon brc lpg mevcut. Böyle bir durumla karşılaşan veya sebebi hakkında fikri olan arkadaşlarımızdan yardım alabilirmiyim?

SM-N975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam ilimde 2 tane brc servisi var lpg bakımı için servis de aracım garantiliyken bu servise yolluyordu. Bugün gittiğim brc yetkililerine daha önce de bakım için gitmiştim bana da söylemişlerdi enjektörün bozuk olduğunu bende öylemi tamam bir ara bakarız diyip çıkıyordum. Fakat şimdi lpg ye geçince arabayı bir sallıyor yok böyle birşey. Bu sefer arızayı tutturdular hocam kesin enjektör bozukluğu. Yine de onlara teslim etmeyeceğim aracı alıp kendim değiştireceğim. Teşekkür ederim.

Hocam şu tarz alternatiflerde olabilir. Site güvenilir ve garanti veriyor. Bir değerlendirin derim.

maselz

0
Aracınız
Hocam şu tarz alternatiflerde olabilir. Site güvenilir ve garanti veriyor. Bir değerlendirin derim.

Hocam bende burdan bakmıştım. Yalnız benim lpg sekmanlı mı yoksa vidalı mı onu çözemedim. Ayrıca çok teşekkür ederim ilginiz için.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam bende burdan bakmıştım. Yalnız benim lpg sekmanlı mı yoksa vidalı mı onu çözemedim. Ayrıca çok teşekkür ederim ilginiz için.

Brc servisine gidip öğrenebilirsiniz. Yada telefon ile fotoğraf ve tanıtım yapılarakta öğrenilebilir.

maselz

0
Aracınız
250 liraya enjektorleri temizliyorlar. istanbuldaysaniz isiniz kolay. BRC enjektorleri takimi 2000 lira dogru. Normalde 50 bin km de bir periyodik temizlik sart ama kimse buna dikkat etmiyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam 2 tane sipariş verdim. Sonra işe koyuldum :) enjektörleri söktüm arabadan eve getirip tezgahı kurdum 1 şişe tiner 1 balata spreyi 12 volt adaptör birde multimetre. 12 voltu ayaklara verince 3 tanesi net çlışıyor 1 tanesinde tık yok. Multimetre ile ohm ölçümü yaptım 3 tanesi sağlam. Sonra tineri bardağa doldurup enjektörün ucunu içine saldım enjektörü izole ettikten sonra 12 volt ile yüzlerce kere aç kapa yaparak içindeki tm kalıntıları çıkardım tiner dolu bardağın içi kıl kadar ince pislikle doldu tabi çoğu toz şeklinde. Üstüne balata spreyi ile güzelce temizledim. Bozuk olan açık kalmış şırınga ile tineri ucundan basınca kenarlardan akıtıyordu diğerleri 12 volt vermeden kanalı açmıyor. Çok güzel bir şekilde temizledim. Birde 1 sene kadar önce bozuk diye değiştirilen yerine atikerin takıldığı gaz kesici vardı elimde atmalarına müsade etmemiştim almıştım incelerim diye ona da 12 volt verince tıkır tıkır çalışıyor tabi filtresi kapkara taş gibi yenisiyle değiştirip yerine takacağım çalışırsa brc bayiye gidip değiştiren adamı döveceğim. :) şaka bir tarafa bizim ülkenin ustaları ne olacak böyle. Enjektörler geldiği zaman düzeneği komple elden geçirip sonucu burdan paylaşacağım. Teşekkür ederim hocam.

Aracınız
Benimde başıma geldi aynısı lpgdeyken aşırı titreme yapıyordu hatta stop ediyordu fb7 90 binde aracım brc yetkili servisine gittim, 2 inci enjektör bozuk dedi bilgisayardan tek tek baktı. 500 lira verdik, şindilik bir sıkıntı yok en son aldığın gazın kirliliğinden de olabilir dedi, servis kaydına işledi orjinal parça bir garantili dedi. Pahalı geldi ama internetten baktım orjinali 400-450 arası 50 de işçilik

Geri