Civic FC5 Torpido Kapağından Trim Sesi

Arkadaşlar iyi günler. Fc5 aracımın torpido kapağından sürekli ses geliyor kapağı açtığımda ses kesiliyor. Servise götürdüğümde konsolun komple sökülmesi gerektiği söylendi sizce ne yapmalıyım. Araç 2018 model konsolun komple sökülmesi bir sorun oluşturur mu yada kendi başıma halledebileceğim bir çözüm yöntemi var mı fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese çok teşekkürler.

CPH2125 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar iyi günler. Fc5 aracımın torpido kapağından sürekli ses geliyor kapağı açtığımda ses kesiliyor. Servise götürdüğümde konsolun komple sökülmesi gerektiği söylendi sizce ne yapmalıyım. Araç 2018 model konsolun komple sökülmesi bir sorun oluşturur mu yada kendi başıma halledebileceğim bir çözüm yöntemi var mı fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Kapak açıldığında ses kesiliyorsa menteşe veya torpido kilit mekanizmasına bakmanızda fayda var. Öncelikle ses gelen noktayı tam olarak belirleyin. Aracı başkası kullanırken siz torpidonun menteşe veya kilit mekanizması bölgelerine noktasal olarak baskı uygulayın. Böylece sesin tam olarak nereden geldiğini tespit edilir ve gereken müdahaleyi yaparsınız. Bu arada biraz basit olacak ama, torpidonun içinde küçük ses yapabilecek malzemelerin olmadığından emin misiniz?

Aracınız
Benm de aracın aynı yerinden ses geliyordu torpidonun altına eğilin eski arabalarda bulunan elektrik sigortalarının olduğu kısımda büyük plastik parça var onun aralarına ben bez sıkıştırdım kesildi sizde deneyin o plastiği zaten vurun hemen sesin oradan geldiğini anlayacaksınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Tamamen sökülmesin geri taktıklarında daha çok trim sesi duyabilirsiniz o işçilik önemli çünkü siz yerini tespit etmeye çalışın slikon sprey sıkarsınız yada sabitleme sıkıştırma yaparsınız önce bunları deneyin.

Çok teşekkür ederim hocam hemen dediğiniz yere bakıcam inş dediğiniz gibidir
Benm de aracın aynı yerinden ses geliyordu torpidonun altına eğilin eski arabalarda bulunan elektrik sigortalarının olduğu kısımda büyük plastik parça var onun aralarına ben bez sıkıştırdım kesildi sizde deneyin o plastiği zaten vurun hemen sesin oradan geldiğini anlayacaksınız

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende öyle düşündüm daha 22.000 km de ki araç için tamamen sökmek mantıklı gelmedi bana. Slikon sprey nasıl oluyor peki
Tamamen sökülmesin geri taktıklarında daha çok trim sesi duyabilirsiniz o işçilik önemli çünkü siz yerini tespit etmeye çalışın slikon sprey sıkarsınız yada sabitleme sıkıştırma yaparsınız önce bunları deneyin.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benimde aynı şekilde ses geliyor du kapağı açınca ses kesiliyordu hocam. Torpido kapağı ile ilgisi yok torpidonun altında plastik bı kapak var onu sökün würth silikon sprey sıkın o da biraz ses yapabilir aynr yerde bide ayak havalandırması var sesi o yapıyordu onu sabitleyin sünger gibi biseyle ben yaptım ses kesildi.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çok teşekkürler bu dediğinizide deneyeceğim fakat o bahsettiğiniz kapağın sökümü basit mi peki
Benimde aynı şekilde ses geliyor du kapağı açınca ses kesiliyordu hocam. Torpido kapağı ile ilgisi yok torpidonun altında plastik bı kapak var onu sökün würth silikon sprey sıkın o da biraz ses yapabilir aynr yerde bide ayak havalandırması var sesi o yapıyordu onu sabitleyin sünger gibi biseyle ben yaptım ses kesildi.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bendede trim sesi vardı. Servis halletti torpido kapağına izalasyon yaptılar. Garantisi varsa ugraşma götür direk yapıyorlar

MAR-LX1A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri