Total istasyonu LPG görüşleriniz

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhaba
Total istasyonlarında LPG dökümünü tavsiye eder misiniz?
Sormamın sebebi merkezde tek Shell istasyonu var LPG: 3.68 (değişmediyse tabi) Opet LPG:3.94
Total daha merkezi yerde LPG fiyatı 3.29

Hocam geçen gün birileri lpg konusunu tartistim . izmit korfezde Tüpraş var bilirsiniz. Tüpraş koç holdingin.opet te koç holdingin.sakaryada 3-5 lpg aldigimiz yer var,lpg nerenin diye sorunca Tüpraş (Koç h.) diyorlar..peki opet neden 70-80krş pahali satiyor?
Reklam yapinca ünlü oluyor.kaliteli oluyor.ticaret politikası...yani uygun satan da opetin lpg sini alip satiyor.. lpg ci taninmamis bir istasyon oldugu icin kaliteli olmuyor, reklamı olmadigi için...ama ayni imalattan (Tüpraş)alip satıyorlar...ama ben hâlâ shell den aliyorum

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam sırasıyla al 10'ar litre, göstergeye bak tükettikten sonra. Ortalama hız ve ortalama tüketime göre değerlendir. Atıyorum hepsi ile aşağı yukarı 100km yapıyorsan total alırsın. Ben Total denemedim hiç ama gazın bittiği yerde denk gelirse ucuzsa alırım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar hepsi aynı teranedeler LPG de sabit bir denetleme sistemi yok maalesef ülkede isteyen istediği katkıyı atıp ucuzlatarak satıyor kimisi dediğiniz gibi reklam yaparak pahalı satıyor İstanbul Ümraniye Shell dam aldım aynı boluda öğreten tekrar alayım dedim arada 0,60 kuruş sordum yok bura ya mesafe var yok buranın kirası pahalı peki bunu MAZOT VEYA BENZİNDE niye yapamıyorsunuz dediğiniz zaman susuyorlar gıkları bile çıkmıyor avrupada LPG aracın vergisi bile düşük arkadaşlar yakıttaki denetleme de cabası bizde kim kime dum duma buda yakıt değerlerinde tutarsızlıklara neden olmakta
Kazasız belasız sürüşler dilerim herkese

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar hepsi aynı teranedeler LPG de sabit bir denetleme sistemi yok maalesef ülkede isteyen istediği katkıyı atıp ucuzlatarak satıyor kimisi dediğiniz gibi reklam yaparak pahalı satıyor İstanbul Ümraniye Shell dam aldım aynı boluda öğreten tekrar alayım dedim arada 0,60 kuruş sordum yok bura ya mesafe var yok buranın kirası pahalı peki bunu MAZOT VEYA BENZİNDE niye yapamıyorsunuz dediğiniz zaman susuyorlar gıkları bile çıkmıyor avrupada LPG aracın vergisi bile düşük arkadaşlar yakıttaki denetleme de cabası bizde kim kime dum duma buda yakıt değerlerinde tutarsızlıklara neden olmakta
Kazasız belasız sürüşler dilerim herkese

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Katkıyı tam bilmiyorum ne katıyorlar ancak propan ve bütan oranlarıyla oynuyorlar. Bir de bazı yerlerde pompa basıncı daha yüksek ya da sayaç daha yüksek. Yazın boş depo max 29 litre alırken bazı yerlerde adam 32'ye dayayabiliyor.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Amacım marka karalamak değil bunu en başta belirtmek isterim. Daha önceki aracimla Total'den lpgyi fulleyerek yola çıkmıştım. 450 km.nin altına düsmeyen aracım uzun yolda 400 km.de benzine geçti. Araçta müthiş derecede çekiş kaybı ve tekleme meydana gelmişti. Sonrasında birdaha asla Total'den almam dedim ve almadım. Şimdi akıllara pompa basıncı gelecek. Daha öncesinde 35 litreye doluyordu o günde 35 litreye dolmuştu. Belki bu sorun lpgyi aldığım istasyonla alakalıdır bilmiyorum. Fakat fd6 aracımla mecburiyetten de olsa jetpet, memoil gibi firmalardan lpg almışlığım da oldu. Bu firmalarda bile sorun yaşamamıştım. O yüzden 10-15 kuruşuna bakmıyorum firma tercihim sırasıyla shell, aygaz, petrol ofisi, bp.

Geri